Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatnám le a...

Hogy szoktathatnám le a kutyám a harapásról? (Kölyök még)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2 hónapos szibériai huskym, nagyon játékos de néha hajlamos tovább menni puszta játéknál, és nagyon megharapni az embert, emellett vannak olyan reggelek amikor erre kell ébrednem hogy a fülemet rágcsálja. (Mivel bent tartom) Arra lennék kíváncsi hogy hogy szoktathatnám le erről a szörnyű szokásáról, és ha harap is akkor se nagyon, csak játékosan! (Legalábbis úgy valahogy :D ) Az egyik ismerősöm azt ajánlotta hogy vágjam nyakon ilyenkor vagy bottal üssem a hátsó felét, de nem próbáltam ki egyiket sem (A botosat főként nem! ) mert nem szeretném ha a kutya rettegne mindenkitől! (Jó egy-két tockos nem árt, de azért agyon vernem se kéne szegénykem :)

Mindenkinek sok szeretettel fogadom a válaszát, és köszönöm előre is!



2016. máj. 4. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Egy kölyökkutya velejárója a harapás, ez most még normális. Ha fájdalmat okoz, össze lehet szorítani a száját, vagy megrázni egy kicsit a grabancát. (Ilyen ismerősre pedig ne hallgass, aki ilyen tanácsol, hogy bottal üsd a kutyát.)

Remélhetőleg most került csak hozzátok, mert legalább 8 hetes koráig az anyjával és testvéreivel kell lennie, ott tanulja meg a viselkedés alapjait.

3 hónapos korától pedig ha már megvan minden oltása, kutyasuliba is lehet vele menni.

2016. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, *kutyaoviba.
2016. máj. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt kérdezte nem régen valaki. Ezt válaszoltam:

"Kutyakiképzőtől láttam hogy a kiskutyát úgy szoktatták le erről hogy ilyenkor összeszorítják kicsit a pofáját és határozott "nem"-et mondanak. Addig csinálta amíg a kutya meg nem értette hogy ezt nem szabad."

Két nappal később írt hogy neki is bevált.

2016. máj. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
64%
Harapd vissza, így megtudja hogy azt nem szabad! Am én is azt csináltam neki és tényleg leszokott róla. Márt csak annyit szokott hogyha játszunk és kapkod a kezem után és ha esetleg ráharapna akkor is csak a szájába veszi.Sztem elmúlik majd nála
2016. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! És amúgy a kutyaovi az hol található?
2016. máj. 4. 09:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol laksz, írd be googlebe a lakóhelyedet meg hogy kutyaóvoda, kutyaiskola.
2016. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik ismerősöm azt ajánlotta hogy vágjam nyakon ilyenkor vagy bottal üssem a hátsó felét, de nem próbáltam ki egyiket sem"


Egész nyugodtan próbáld ki ezt a tanácsot a kedves ismerősödön. Nyugodtan nyakon vághatod egy ilyen idióta tanácsért. :D


Előttem leírták mit kell tenni, amit a kutyakiképző ajánlott, az nálunk is bevált(fogjuk rá). De ha a kutyád inkább csak játékosan harap, az nem baj, normális kiskutya szokás. Ha durvábban csinálja, akkor kell jobban odafigyelni rá. A mi kis staffink teljes erőből harapott már 2 hónaposan is, és az Istenért nem akarta elengedni a kezünket, na az már nem volt annyira mókás, sem pedig ártatlan kölyökszokás. Most már nagy kutya, és bár még mindig imád ráharapni a kezünkre, de ez amolyan kedveskedés tőle, egyáltalán nem durva, inkább csak csócsál. :)

2016. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem leírni hogy a macskánkat is előszeretettel bántja, tudom hogy nem várhatom el hogy legjobb barátok legyenek de azért ha ezt nagyobb korában csinálja, komoly bajok lehetnek, talán olyan helyet harap meg a macskán amibe bele halhat, erről is így kell leszoktatni?
2016. máj. 4. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!