Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtilthatja egy lakos, hogy...

Megtilthatja egy lakos, hogy a háza előtti füves területen sétáltassam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Lehet, nem jó kategóriába tettem a kérdést, de nézzétek el, mert új vagyok még itt.

Szóval a lényeg, hogy városban élek, és a napi három sétából az egyik egy nagyobb kör a városban, a környékünkön. El szoktunk haladni egy panelházsor mellett, amely előtt van egy füves terület, ahol a kutyám viszonylag sokat szokott időzni, szagolgat, mivel arrafelé sok macska jár. Viszont az egyik lakó megpróbálja megtiltani, hogy odavigyem a kutyámat. A kérdésem az lenne, hogy van-e jogi alapja ennek? Mert szerintem közterület az a rész, nem tartozik a panelhez, tehát a lakóközösség nem rendelkezhet arról, hogy ki tartózkodhat ott és ki nem, de nem vagyok ebben biztos... szóval várom a válaszokat! :)

U.i.: Bocsi a hosszú magyarázatért.



2016. máj. 4. 16:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%
Hát én sem örülnék neki egyáltalán ha egy szépen kinéző füves területem lenne és egy idegen ember teleszaratná a kutyájával...
2016. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Most azt mi honnan tudjuk, hogy közterület vagy magánterület? De utóbbi esetben is, ha nem jelzi semmi, akkor neked nem kell tudni. Ha az, akkor a társasház tegyen ki oda erről táblákat. De az egész kérdés erősen elméleti, mert sehogy nem tudja kikényszeríteni az illető, hogy elmenj. Viszont akarna a fene állandóan ilyen hülyékkel balhézni, ha túl gyakran van ilyen, én keresnék mas helyet.
2016. máj. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Közterület, nem tilthatja meg. Vannak részek amiket elkerítenek, oda nem szoktam beengedni a kutyáimat, meg oda se, ahol látom hogy sok szép és gondozott növény van. Egyébként azt is megtehetném mert közterület, de az bunkóság lenne.
2016. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Elso..nem az a kerdes, hogy kifehezheti e a nemtetszeset, hanem, hogy tilthatja e. Termeszetesen nem, mivel az nem az o "magan kertresze". Szoval kuld el a fenebe az illetot. Viszont ha a kutyad altal produkalt kupacokat hatrahagyod, abbol mar lehet gondod, es ilyen szempontbol jogos lenne a felhaborodas. Volt, hogy nekem is beszologattak, de ki tudok allni magamert, a kutyamert meg foleg :-)
2016. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is közterület, úgyhogy nincs joga megtiltani, hogy arra sétálj a kutyáddal. Csak vigyázz, hogy ne tegyetek kárt pl. a virágokban, és ne hagyd ott utána a kaksit. :)
2016. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Akárhogy is, ne kötözködj vele, mert ha egyszer elpattan nála a húr, és mérgezett kaját szór arra a részre, akkor hiába van igazad.
2016. máj. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%
Az 1. van igaza. Még is mit gondolnak a kutyások hogy letaposhatják , tele szarathatják a más szép gondozott füvét, pázsitját. Még az ha nem is a sajátja. Annyira vannak oda a kutyákért, akkor tessék neki füves területet biztosítani. Csak hát az már nem tetszik hogy meg is kellene azt csinálni meg gondozni is.
2016. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
8%
Nem kellemes ám a pisiszag nyáron amikor meleg van, és hordozza a szél, plusz ha még oda is kakil az ablakok alá, akkor megértem, de ha felszeded, az más.
2016. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat(legalábbis az értelmeseket, tübbségük amúgy az volt), nekem úgy tűnik, akkor nem tilthatja, mivel egyáltalán nincs elkerítve, és egyáltalán nem gondozott, sima füves rész se virágok se semmi. Jó időnként lenyírják a füvet, de ennyi. A szart meg természetesen összeszedem, de nem is nagyon szokta ott végezni a dolgát. Viszont úgy gondolom inkább legközelebb elkerülöm a helyet, mert egyik ismerősöm kutyája sajnos két évvel ezelőtt mérgezett kajától halt meg, szóval nem szeretném kitenni ilyen veszélynek a kutyám.
2016. máj. 4. 16:35
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

Mivel közterület így nem valószínű,hogy bármit is tehetne. Magánterületes tábla van kint? Ha igen akkor érthető,hogy szólt.


Viszont én se szoktam gondozott részekbe engedni,alapból,mert tudom sokat foglalkoznak vele a lakók.


Másrészt,nem hal bele a kutyám ha kihagyunk pár méter részt.


Átlagban én mindig kipusztultabb részekhez viszem,ahol senkit sem zavar.


Gondozott az a rész vagy csak egy egyszerű füves placc?


Amúgy általában az ilyen emberek szoktak mérgezett kaját kirakni,hogy elűzzék a kutyásokat.


Szóval a kutyád nem hal bele ha nem engeded ott szaglászni,nem kell a fenyegetést,feljelentést hallgatni, kutyádat sem fogják megmérgezni.


Tudod kompromisszumokat kell kötni. Főleg a kutyásoknak,mert a nem kutyások,kutya utálók többen vannak, ők simán keresztbe raknak nekünk normális kutyatartóknak! :(


Én mindig kerülöm a bajt,jobb a békesség.

2016. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!