Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kiskutyusommal mit...

Amstaff kiskutyusommal mit lehetne csinálni, hogy ne rágjon, harapjon?

Figyelt kérdés

Először is azért ehhez a kategóriához írok, mert a kutyám az egyik barátom. Szóval fél éves, de csak 2 hónapja került hozzánk. Ilyenkor kellene a legtöbbet foglalkozni vele, de Mi (a tesóimmal) suliban vagyunk, anyáék dolgoznak, nincs aki foglalkozzon vele. A hétvége az, amikor majdnem minden időm vele töltöm. Múlt hétvégén, a kocsiról a rendszámtábla tartót rágta le. (Tegnap vettünk másikat) Ma az újat is lerágta, mellé pedig még a lökhárítót is. Nagyon gyors segítség kellene, mert a szüleim már fel is rakták jófogásra, ugyanis anya megmondta, hogy még egy húzása van, aztán elkell mennie. Ez ma megtörtént.

Szóval ha valaki tud valami gyors megoldást, segítsen légyszi..!! Nem akarom, hogy elvigyék:(



2016. máj. 4. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyors megoldás kell, de direkt nem a kutyás, hanem más kategóriába írtad ki a kérdést. Nem is kaptál rá választ órák óta. Okos... most jelentettem neked, átteszik, mindjárt dőlni fognak a tanácsok: nem véletlenül vannak a kategóriák.
2016. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 eve5 ***** válasza:
29%

Miért választottál ilyen kutyát ha nincs rá időd? Ez nem megoldás, egy amstaff nagyon mozgékony, játszós.. satöbbi! De így nem megy, ő neki mozgás kell, játszás...

Mikor haza jössz a suliból, erigy el vele sétálni, biciklizni, vagy akár úszni is. De nem egy 5 perces séta..

És ha ez nem megy inkább hagyd hogy elvigyék, most kialakul ez a rágcsa, harapás.. később meg még sétálni sem fogod tudni vinni, még téged is meg fog harapni..

Nagyon sok baj van egy ilyen kutyával.

Inkább hagyd hogy örökbe adják, egy jó családban..

Vagy vegyél neki sok játékot amivel játszon, rongyot amit rágjon, kőssél fel a falra egy gumit amin csüngjőn.. és menj vele úszni:)

2016. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kutyád nagyon unatkozik, ezért foglalja el magát ilyenekkel.

Megoldások:

- reggel és este lefárasztós, futós, más kutyákkal játszós, labdázós séta. Mondjuk reggel egy óra, este kettő. A fáradt kutya a jó kutya.

- hétvégén kutyaovi, majd suli.

- Sok nekivaló rágnivalóval ellátni.

Más nemigen használ, mint a minél több foglalkozás, mozgás, tanítás, fárasztás.

2016. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Előző válaszolóval egyet értek! Nekem 5 hónapos a "kisbabám", de rajta kívül másra nincs is időm!!! :( Dolgozom, ami azt jelenti, hogy 12 órát vagyok naponta távol tőle, de mikor haza érek délután 5-6 óra között, mindent eldobok, és átöltözve indulunk esőben-fagyban-hóban sétálni. A séta 2-3 óra, közben van lehetőségem póráz nélkül engedni, ahol terepfutást tart, és játékot is viszek vele, játszunk... Iszonyú fárasztó, hisz én közel 50 éves nő vagyok, fájós izületekkel, de azért választottam ezt a fajtát, mert szerelmes lettem a tulajdonságaiba! Hidd el megéri a foglalkozás, gyümölcsözni fog! Rág Ő is mindent, de én vettem neki sok-sok játékot, ami nagyon olcsó: wc kefe, imádja, mert vakarja az ínyt, partfis feje, fogkefék, és egyéb olcsó megoldások. Vettem kötelet, hatalmas csomókat kötöttem rá, és fellógattam egy fára....imád rajta csüngeni! Semmit az égvilágon nem rág szét(a házán kívül, ami ugyan örökölt volt egy öreg kutyustól, aki természetesen nem rágott semmit szét, na ezt szétrágta, mert a belseje hungarocell volt szigetelésképp). Azóta új házat vettünk neki, de ezt már nem rágja, és semmit nem tesz tönkre, mert alig várja, hogy hazaérjek, és játszunk! Tudja, hogy mire vár, és kitart, mint minden másban. Jaaaa! És kutyaovi!!!!!!!! :) Sok sikert!
2016. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!