Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták vannak,...

Milyen kutyafajták vannak, amiket nem kell kozmetikushoz vinni? (Nem kell nyiratni a szőrét, esetleg nem is hullik annyira)?

Figyelt kérdés

2016. máj. 5. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen fajta nem létezik.


Amelyik nem kozmetika igényes annak hullik.


Amelyik kozmetika igényes annak nem hullik.


Valamit vmiért.

2016. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább azt válaszd amelyik nem kozmetika igényes,mert ha azt nézed heti egyszer fésülni és kétnaponta porszívózni olcsóbb. Erre jók a spiccek például. De ha a pénzt nem sajnálod vegyél kozmetikásat. Nem kell azért kétnaponta nyíratni a szőrét.


Bocsi ha hülyeséget írtam nem vagyok tisztában az árakkal.

2016. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a két választ! :) Ment a zöld kéz! :)
2016. máj. 5. 20:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Miért nem akarsz olyat amit kozmetikába kell vinni?


Nekünk bichonjaink vannak 4500 ft/ kutya/alkalom teljes generál. Évente 3x voltak elvíve kozmiba.


Most,hogy én lettem kozmetikus én nyírom őket :)


Amúgy amelyik hullajtja a szőrét azzal meg lehet szívni mopszos ismerősöm napi 2x porszívózik és még így is tele a lakás szőrrel.


Én ezért vállaltam,hogy inkább kozmetikás fajtám legyen,na meg 2-3 naponta kifésülöm őket ami kb 10 perc/kutya,mint hogy takarítsak minden nap,akár többször is :D


Amúgy tudok kb árat mondani,meg hogy melyik fajtát milyen gyakran kellene kozmiba vinni

2016. máj. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a gond :) Hanem itt élek Németországban és itt nem is láttam még kutyakozmetikust, aztán nem tudom, hogy itt hogyan működnek ezek a dolgok.. :)
2016. máj. 5. 20:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
puli :) nem kell kozmetikushoz vinni, de nem is hullik a szőre. cserébe viszont napi 10 percet kell "tépni" a rasztáit.
2016. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ott kozmetika. Viszont ott tényleg drága.


Első vagyok,ahol tanultam. Oktatóm mesélte,hogy van egy vendége aki külföldön lakik, évente 4x jönnek haza látogatóba a szülökhöz akkor hozzák a kutyákat is és bejelentik,mert kint 3x annyiba kerül. Köztes időben fésülik őket meg megigazítják stb. De teljes körű kozmetika akkor ha jönnek M.O-ra.


Szerintem ha a környéken látsz hosszabb szőrű kutyást kérdezd meg,biztos tudni fog egyet, de egy yorki,bichon gazdi 100% hogy tud mondani neked kozmit :)

2016. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon szépen köszönöm! :)


De hiába drága, évenete ha 4x kell mondjuk vinni, akkor ki lehet bírni azt az összeget, nem? Duplája kb, mint otthon vagy drágább?

2016. máj. 5. 22:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát duplája biztos, oktatómhoz westie-t meg óriás schnauzert vittek, elméletileg kint 10 ezer ft körül van a westie nyírása, oktatómnál 4800-5000 ft körül nem tudom pontosan.



De itt egy bécsi kutyakozmetikus árlistája,tényéleg húzós.

[link]

2016. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja azt hozzáteszem,hogy a kinti fizetésekhez képest már annyira nem tűnik drágának :)
2016. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!