Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv. Egy 7 éves kaukázusi...

Myroadofsoul kérdése:

Üdv. Egy 7 éves kaukázusi kutyát mentettem meg az elaltatástól, hogy magamhoz vettem. Szelíd, elfogad, csupán evés közben morog, de nem rám, hanem maga mögé, és a saját farkát próbálja harapni. Ha rászólok, odamegyek, szelídre vált. Ötletek?

Figyelt kérdés

2016. máj. 6. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg szakembernek. Egy 50-100 kilós kutya nem játék. Gratulálok a bátorságodhoz, hogy nagytestű, középkorú kutyát választottál. Ha sikerül összecsiszolódni, kiváló társad lesz.
2016. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 elwera ***** válasza:

Valószínűleg régen egy másik kutya mindig bele akart enni táljába. Ő ilyenkor rámordult, ezzel jelezve hogy húzzon onnan. De a morgásra odament a gazdi és rájuk szólt, hogy csend legyen. Mivel a gazdinak nem mert ellenkezni, meg tudta jól hogy a gazditól kapja a kaját, ezért abbahagyta a morgást. A másik kutyára csak akkor morgott, vagy csak akkor veszett össze vele, amikor nem figyeltek oda rájuk.


Szerintem hogyha hagyod nyugiban egyedül enni, egy idő után rá fog jönni hogy nincs mögötte senki, akitől féltenie kell a kajáját.


Bár lehet hogy sokáig meg fog maradni ez a beidegződése. Pl a mi kisebbik kutyán kb 2 éve van nálunk, és még mindig van jó pár hibás agyi összeköttetése. Néha nehéz értelmezni, hogy ezt most vajon mért csinálja, de végülis ha mást nem, akkor el lehet fogadni a hülyeségeit. De nyilván azért folyamatosan kell tanítgatni, nevelgetni, hátha sikerül elérni nála változást. Pl a mi kutyánk tiszta ideg volt amikor hozzánk került és játszani sem tudott. Most már nyugis, játékos és felszabadult lett. Van amiben változik, van amiben nem. Megmaradt egy két régi rigolyája is.

2016. máj. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!