Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szenved a kutyám így? Mi...

Szenved a kutyám így? Mi lenne erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon szökik. Nincs az a kerítés, ahol ő nem találná meg a kiutat. Hiába van sétáltatva napi szinten, foglalkozva vele stb, alszik egy kicsit utána meg megy csavarogni, ha elmegyünk itthonról ugyanez a helyzet. Az egyetlen biztos megoldás sajnos a lánc (tervben van a kennel, de nincs meg neki a megfelelő hely az udvaron), úgyhogy azt kell mondanom, hogy elég sokat van megkötve. Pl még suliban vagyok és a szüleim dolgoznak végig, de ha hazaérek az az első, hogy elengedem, sokat sétálunk is, szóval, ha itthon vagyok/tudok figyelni rá, akkor szinte mindig szabadon van, hétvégente/szünetekben meg még többet, vagy kicsit be is engedem olyankor. De megszakad a szívem a láncra kell tennem, viszont, ha nem teszem, akkor az is felelőtlenség, mert nem biztonságos neki. Tudom, hogy nem hozunk kutyát még nincsenek meg Neki a megfelelő körülmények stb, de nem gondoltam volna, hogy a közepes testű kutya majd a kerítés pár centis résein fog kiférni, és a csirkehálót is leszedi, vagy pedig abba már bele tudja akasztani a körmeit és átmászik rajta. Hátul is kiássa magát, bár hátulról nem sokfele tud eljutni. Szóval mit gondoltok, mennyire rossz ez így neki? Nem rövid a lánc és egy kennelben sem lenne nagyobb mozgástere. Én nem látom boldogtalannak, de mindenhol azt hallom, hogy ez mennyire kegyetlenség. Mi lenne a megoldás erre?
2016. máj. 6. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kifárasztani foglalkozni vele.
2016. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Láncon már tilos kutyát tartani. Akkor már inkább a kennel.

Ivartalanítás segíthet még.

2016. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Minden nap megszökne? Kan vagy szuka? Ivaros/ivartalan? Nem ijed meg valamitől? Nem tudsz vele többet sétálni?
2016. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Láthatatlan kerítés. Majd meglepődik, amikor egy kicsit megrázza

(bár nem vagyok híve ennek, de még mindig jobb, mint a lánc)

2016. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
A házba miért nem mehet be? Amíg nincs kennel, addig jó megoldás... (Én eleve nem értem, miért nem engedik be egyesek a kutyát a házba, hamár ugye családtag...)
2016. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát, ha teheti akkor gyakorlatilag minden nap menne. Ivartalanított kan. Sokat járunk kirándulni a családdal így van, hogy szinte egész nap csak a szabadban van, ezzel annyit érünk, hogy éjszaka nem megy el, akkor csak reggel indul. Én komolyan nem tudom hogy van benne ennyi energia. A házba bejöhet, ha itthon vagyunk, de ha nem akkor itt is csak egy ideig-óráig van el, utána ha megunja, óriási káoszt csinál a lakásba. Gondoltam, hogy itt már nevelési problémák is vannak. Ha vele vagyunk szót fogad, de ha egyedül hagyjuk nem ismeri a szabályokat.
2016. máj. 6. 14:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs ivartalanítva, mindenképp. Ha már van és így is szökik akkor (én is utálom) láthatatlan kerítés nem olcsó mulatság, de a célnak megfelel.

Utolsó nem feltétlen csak a házban tartott kutyáknak lehet jó élete... Tudom, hogy a gazdik körében sose lesz egyertértés, de jó lenne, ha nem esne mindig egymásnak a két tábor. Nálunk kinti kutya van, mert a szüleim nem engedik be a házba, ezt tiszteletben tartom, de emellett sokat foglalkozunk velük. Mindenki döntse el maga, nekem ha saját házam lesz valószínű, hogy kinti-benti kutyáim lesznek, lehet a kérdezőnél is hasonló a szitu. (félreértés ne essen a szüleim is szeretik őket) Annyit még hozzátennék, hogy nem minden kutya érzi jól magát a lakásban...

2016. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Le leszek pontozva, de ilyen helyzetben nem ördögtől való a lánc. Egy hosszú futólánc még jobb is, mint a kennel. Igen, tudom, tilos, de amíg az országban élő kutyák 40%-a nincs oltva, addig pont ezen fognak a hatóságok akadékoskodni. De előbb próbáld ki a láthatatlan kerítést.
2016. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A láthatatlan kerítést a földbe kell betenni ugye? Akkor ahol a kerítés előtt beton van ott, hogy lehet megoldani? Bent már feltűnően szenved a kutyám, ha 1-2 óránál tovább egyedül hagyjuk. Egyszer volt ilyen, megpróbáltuk, azóta sem.. Szétkaparta az ajtót és mikor meghallotta, a kulcsot akkor elkezdett nyüszíteni. A láncon ilyeneket nem csinál, és ezt tényleg nem mentség miatt mondom, mert felőlünk lehetne itt is, ha neki megfelelne, és ha velünk van bent, akkor nincs is baj, de egyedül nem jó neki.
2016. máj. 6. 15:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Más kutyához megy? Lehet jó lenne neki egy társ.
2016. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!