Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerul egy berni pasztor?

Mennyibe kerul egy berni pasztor?

Figyelt kérdés
Szeretnenk egy bernit. Nem kell, hogy dijnyertesek legyenek a szulei, es az sem, hogy ilyen olyan kitunteteseik legyenek. Torzskonyv sem szukseges.

2016. máj. 7. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Tehát berni jellegű keveréket szeretnél? Menhely.
2016. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

google: berni pásztor kennelek/ tenyésztők

utána ezekre rákerresni, akár a már nem frissített honlapok tulajdonosaira is, mert sokan inkább már facebookon hirdetnek

2016. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ja igen az árat nem minden tenyésztő "fedi fel" egyből, bár nem értem, hogy miért. Én is most állok kutyavásárlás előtt (németjuhász) és akitől végül veszem (vele vettem fel legelsőnek a kapcsolatot) első kérdezésre leírta, hogy mennyibe kerül, miért és mit tartalmaz az ár. Szerintem így lenne korrekt.

Az előző is én voltam:)

2016. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na igen, az ember telefonalgathat Ossze-vissza h megtudja, mennyibe fajna neki. Eleg szomoru, miert nem lehet konktretan feltuntetni az arukat?
2016. máj. 7. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hát igen.. (én voltam a többi válasz is)

Én 70.000 fogom venni a kutyát igen nem 100 felett és miekőtt bárki nekem esne nem, nem szaporító! Megbízható kennel, több helyről ajánlották, voltam kint megnézni a kutyákat, papírok, szűrések rendben.

Úgyhogy nem értem, a legtöbb válaszoló ilyenkor idecseszi, hogy 100-150 mikor nem feltétlen vannak tisztába a jelenlegi árakka. (nem mondom vannak olyan fajták, ahol tényleg ott kezdődik egy kutya, de nem mindegyiknél, pl. lehet h a berni éppen annyi, de nem 100%) keresgess írj facebookon, azon általában hamarabb válaszolnak:)

2016. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon otthonos vagyok a témában, a miért a mindegy. Nagyjából 120.000 körül mozognak az eredeti berni pásztorok. A show színvonalú kutyák valamivel olcsóbbak, viszont bárki bármit mond, NEM egyformák az eredeti méltóságteljes bernivel..

A szaporítós bernik közt pedig RENGETEG a csípő- és térddiszpláziás, és a dominánsabb egyed. Rengeteg bernivel találkoztam már, a bernik legfőbb tulajdonsága az az, hogy jámbor kutyák, idegenekkel tartózkodóak lehetnek egy darabig, de utána feloldódnak. Na a szaporítós kutyák ezzel szemben sokkal harapósabbak (agresszívak), sokkal többet feszegetik a határokat, nehezebben kezelhetőek, tehát amolyan..keményebbnek mondhatóak.. mintha az utolsó lökést egy kaukázusi adta volna... viccet félretéve ha jót akarsz csak jó helyről veszel kutyát, kennelek közt is vannak különbségek. Vagy válassz keveréket, azok ingyen vannak és a keverékeknek jobb az immunrendszerük mint a szaporítósnak..

2016. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

200-250 ezer Ft körül van az áruk, néhány hónapja érdeklődtem több helyen is.


Törzskönyv szükséges, mert ez biztosítja, hogy valóban berni pásztort veszel és nem egy keveréket. Valamint, jó tenyésztőtől érdemes venni, mert sok örökletes betegségre hajlamos, a tenyésztők pedig szűretik ezekre a kutyáikat.

2016. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha minőségi kutyát akarsz vásárolni tenyésztőtől, akkor kb. 200 000 vagy felett találsz kutyit.
2016. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!