Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kölyök...

Marcoca kérdése:

Hogyan szoktassam a kölyök kiskutyámat szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Néhány hete én és a kistestvérem a jó tanulmányainkért kaptunk egy rég óta áhított francia buldog és angol buldog keverék kiskutyust (anyuka francia buldog 100%, apuka angol buldog 100%). Egy nagyon szimpatikus fiatal pártól hozták el. A kiskutya az elején még ugatott minket, de most már lehet vele játszani, de könnyen agresszív lesz. A szomszédokkal közös kertünk van, mindegyik szomszédunknak van kutyája. Nos, a kiskutya pelenkára van szoktatva, mert még nem kapta meg az összes oltását, a következőt elvileg majd most fogja megkapni. A pelenka nem válik be, maximum csak mellé pisil/kakil, de nem a pelenkára. Mindig a nappaliba pisil/kakil, meg a szobákba és apukám már idegbajt kap tőle. Már holnap lesz nálunk 5 hete, és még mindig nem szokta meg h pelenkára kell pisilne/kakilnia. Az ágyra is szokott, amit apu háááát... nem díjaz valami jól. Üti, vágja és rossz nézni, mondom neki h NE, de ő azt mondja h ha én nem nevelem meg, akkor ő fogja. Utána olvastam már egy csomó kérdés közt és mindegyik azt mondja h nem kéne bántani. Apukámmal megegyeztünk h van 4 hete h nevelkedjen, ha nem, akkor fel is út, le is út eladjuk. De ezt nem szeretnénk, de nem akar odaszokni. Mit tehetnénk?

2016. máj. 7. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

A kiskutyák eleinte elég rendetlenek és nevelhetetlenek. Legfontosabb a türelem és a kitartás. Nekünk is volt ilyen problémánk, de mi nem tudtunk ellene tenni. Anyukám próbálta pisilés/kakilás közben felvenni és kivinni, de nyilván ez nem tetszett a kutyának és egy kicsit odakapott, tehàt ezt nem ajánlom. Valamint még azt is csinálta egy ideig, hogy odanyomta a kutyus orrát a pisijéhez/kakijához és leszidta. Nálunk ez sem vált be.

Én javasolnám, hogy valahogy tegyél a pelusra pisit és kakit. Remélhetőleg, ha látja/érzi, hogy mire való akkor ott fogja végezni a dolgát. Fontos, hogy jutalmazd meg ha a pelusra ürít, viszont ha nem akkor picit üsd meg, szidd le. Esetleg még hallottam ilyen kutya sprayről (nem tudom a pontos nevét), de állítólag, ha ráfújsz valamire (ahova szeretnéd, hogy a kutyád végezze a dolgát) akkor odamegy a szagra és csak oda ürít. Ez nem tudom mennyire válik be, mondom csak hallottam róla.

Sok sikert és kitartást! :)

2016. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ágyra pisilést/kakilást könnyű megakadályozni: a kutya nem mehet fel az ágyra. A pelenkát meg dobjátok ki, és kezdjétek el lehordani 2 óránként. Ha még nincs meg az összes oltása, érdemes korlátozni a helyét (bizonyos helyiségekbe nem mehet be) legalább azok pisimentes övezetek lesznek. Kitartást, a kutya tiszta állat, meg fogja tanulni, hogy kint kell elvégrznie a dolgát.
2016. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Apukád miért egyezett bele a kutyatartásba, ha nem tudja, hogy mivel jár? Amint valami gond van vele, már túl akar adni rajta, ráadásul veri is? Ez már eleve a lehető legrosszabb. Több hónap, mire szobatiszta lesz a kutya, nem 2 nap.

A pelenkát felejtsétek el, csak azt tanítjátok meg vele a kutyának, hogy végezheti bent a dolgát, ezen belül már tök mindegy neki, hogy a pelenkára vagy máshova.

Vigyétek le két óránként (amíg nincs meg az összes oltása, figyeljetek, hogy ne érintkezzen más kutyákkal), de evés, játék, alvás után mindig. Ha pisil/kakil kint, nagy dícséret, jutalomfalat, ha bent, NINCS büntetés, csak takarítás. Előbb-utóbb rájön, ha az a jó, ha kint végzi a dolgát, de mint már írtam, ez nem egy 2 napos művelet.

2016. máj. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Pelenkát kidobni, elfelejteni. Ezzel pontosan azt tanítjátok a kutyának, hogy NE legyen szobatiszta: menjen rá valamire a lakásban, és oda csináljon. A kutya nem érti, hogy a pelenkára lehet, de az ágyra, szőnyegre stb. nem lehet. Azt kell megtanulnia, hogy a lakásban nem lehet, kint igen.

2. Viszont ez egy több hónapos folyamat, mire megbízhatóan szobatiszta lesz. Addig ki kell vinni a kertbe, majd ha megvannak az oltásai, akkor sétálni vinni. A szomszédok kutyái gondolom oltottak, egészségesek, pisilni-kakilni már kiviheted. Ezt pedig eleinte kb. 2 óránként kell megtenned, lehetőleg minden ébredése után, evés után vidd ki!

3. Mint írtam, ez néhány hónapot igénybe vesz. Egy kis kölyökkutyától nem elvárható a szobatisztaság, mint ahogy egy kisbabától sem. Nem érett még egyszerűen. Ha apukád üti-vágja, attól nem szobatiszta lesz, hanem egy idegbeteg vagy félős kutya. Ezt ő mint felnőtt ember, beláthatná. Mondd el apukádnak, hogy a kutya most olyan, mint az ember gyerek, amikor még pelenkás. Nem TUD még szobatiszta lenni. Ezt próbáld megértetni vele. 4 hét múlva még nem lesz szobatiszta, azt garantálom. És ez nem a kutya hibája, egyszerűen még nem képes rá.

Ha rendszeresen kiviszed, és elég érett lesz rá a kutya is, ő maga is törekedni fog rá, hogy kint végezze a dolgát.

Addig is, állandó takarítás lesz az életed: ha pisil, gyorsan felmosod, ha kakil, felszeded papírral, utána felmosol.

Ágyra ne engedjétek fel, legyen neki saját helye a földön.

2016. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Felejtsétek el a pelenkát!

Felejtsétek el a verést könyörgöm!!

amikor nem vagytok a kutyival akkor barikadozzatok el a nappalit, az ágyra ne engedjéttek fel, amikor látod hogy épp pisileshez vagy kakilashoz keszulodik akkor kapd fel es vidd ki a füre, vagy homokba ha van. ha éppen látod hogy bekakilt vagy bepisilt és már késö akkor csapkodj a tenyereddel, szidd le eros hangon beszelj hozza haragosan, (en ujsagpapirral szoktam aterdemen csapkodni) ilyeszd meg de ne bantsd.. ha mar tobb mint 3 perce pisilt/kakilt be akkor mar nincs ertelme a szidasnak.. marad a takaritas. 3 orankent vidd ki amig nincs meg az oltasa addig ne engedd masik kutyakkal erintkezni.. amikor kint pisil/kakil jutalmazd meg! a legfontosabb hogy mindig beszelj hozza, mert akutyak a hanglejtesedbol megertik hogy ha haragszol vagy ha eppen dicsered oket... hasznalj rovid parancsszavakat. nem-et is tobbfelekeppen lehet mondani.. ismerkedj vele, és igy az elején figyelj ra fel szemmel amikor csak teheted... (en eloszor arra szoktattam ra a kicsi kutyamat hoy csak afurdobe vegezze a dolgat) igy kenyelmesebb volt takaritani.. a legjobban az mukodik ha akcio kozben kiteszed es akcio utan nagyon megdicsergeted... a kutyak szuperokosak gyorsan tanulnak.. kitartas es figyelem kérdése..

2016. máj. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!