Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves kutyatulajdonosok,...

Kedves kutyatulajdonosok, hogy kérhetünk meg titeket ilyesmire?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban van egy nagytestű, harci kutya, és egy kisebb öreg kutyus. Sajnos a naggyal nem foglalkoznak megfelelően. Félelmetesen tud viselkedni.

Nagyon öli az öregebbet, persze az se hagyja magát. Annyira hangosak, amikor ölik egymást. Meg lehet kérni a szomszédot, hogy a lehetőségekhez képest szeparálja el a kutyusokat, foglalkozzon velük rendesen


2016. máj. 8. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy meg lehet, sőt, meg is kell kérni őket, ugyanis ez ( főleg az öregebb, kisebb ) kutyának egyáltalán nem jó állapot! Egyszerűen átmész hozzájuk, és elmondod, hogy te hogy látod a dolgokat, mi a baj. Első alkalommal még semmiképp se fenyegetőzz semmivel!

Szerintem ha normálisak, meg fogják érteni, és próbálnak javítani rajta. Ha mégse lenne így, nyugodtan meg lehet mondani nekik, hogy szólni fogsz az állatvédelmiseknek, amennyiben a helyzeten továbbra sem képesek javítani.

Tiszteletre méltó, hogy ilyen szépen fogalmaztad meg a kérdést, és sokakkal ellentétben nem hordtad el a kutyásokat mindennek :)

2016. máj. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szeretem a kutyákat, azért se tartok, mert nem lennék jó gazdája. És szerintem nem a kutya hibája, ha hülye lesz. Oké, hajnal háromkor büdős dög, de az a macskámra is igaz, ha nem hagy aludni.

Mindenképp beszélek a gazdival, hogy csináljon valamit velük.

2016. máj. 8. 16:14
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém is keményebb ha nincs lefárasztva.. de ez rengeteg kutyára igaz. Én minden nap minimum 2 órát foglalkozok vele, amiben van minden (testfárasztás séta játék oktatás). Ennél lejjebb nem adok, de több nap is van a héten, hogy több időt vagyok vele. (Mármint természetesen vele vagyok délutántól reggelig csak úgy intenzíven számoltam a 2 órát).

Amióta van vele foglalkozva sokkal jobban kijön a kutyákkal, nem 100as még, de alakul. (Ha velem nőtt volna fel nem lenne ilyen gond..)

2016. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!