Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért élnek kevesebb évet a...

Miért élnek kevesebb évet a nagy termetü kutyák, mint a kis termetüek?

Figyelt kérdés
2016. máj. 9. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Mert a szervezetük, csontozatuk nem 70-80 kg cipelésére van tervezve. A mesterséges szelekció túl gyors volt ahhoz, hogy a kellő élettani változások is kialakuljanak. Ízületi problémák, csontozati deformitásokat okoz a túl nagy súly, plusz még a mély mellkas növeli a gyomorcsavarodás veszélyét is.

Én inkább úgy mondanám, hogy az extrém méretű kutyák (legyen az extra nagy vagy extra kicsi) várhatóan rövid életűek).

2016. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Igen, én is inkább ezzel értek egyet, amit az előző mond. Az extrém méret az, ami drasztikusan befolyásolja az élettartamot. No meg az extrém elhízás, ami valljuk be, az egyik legnagyobb probléma manapság... Én 80%-ban kövér kutyákat látok az utcán.


Vannak egészséges, nagytermetű fajták, amik sokáig élnek.

2016. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó! Tudnál nekem ilyen fajtákat mondani? Mert én is a nagytestű kutyákat szeretem, de a többségnél 10 év alatt van a várható élettartam. :( előre is köszönöm
2016. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

A keleti típusú pásztorkutyák pl. a méretükhöz képest elég hosszú várható élettartammal rendelkeznek. Egyszerűen azért, mert náluk még (szerencsére) nem ment rá a tenyésztés a "minél nagyobb" vonalra, mint pl. a bernáthegyinél.

A kopók (erdélyi kopó pl.) szintén nem egy zsebkutya. A német juhászok között is találni kimondottan egészséges, használatra szánt egyedeket a munkavonalon. A rottweilerek között is. A tenyésztőn meg a tápláláson viszont rengeteg múlik.

2016. máj. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy az előző mondta, a keleti típusú pásztorkutyák tovább élnek mint nyugati hasonló méretű fajtársaik. Ismertem komondort, ami majdnem 16 éves volt, amikor elpusztult.

Az agaraknál nem ritka a 14-16 év.

2016. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon szépen köszönöm. (Kérdező bocsánat az OFFért.)
2016. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Németjuhászunk 20 évig élt,tacskónk 11 évig,mama foxija 13 évig és most van egy dobermanunk,16 éves...


Vond le a következtetést!

2016. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem a spánielem 16 évig élt az agaram pedig (nagytestű!) 15 :)
2018. máj. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
miért lettünk lepontozva?
2018. máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!