Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kopik a foga ennyire?

Miért kopik a foga ennyire?

Figyelt kérdés

Van egy tacskóvizsla keverékem 8éves és alul alig van már foga.

2éve nyersezünk de előtte se volt tökéletes foga..de a 10éves kaukázusink foga teljesen olyan mint egy fiatalé.. tudom hogy nem.lehet visszafordítani de hogy lehetne megállítani, szerintem.még sokáig velünk lesz. Nem rágós fajta, csontban csak a kicsiket kapja, inkább színhúst eszik többet.. kap heti 3x tojást héját összetörve. Jelenleg gf600at kapnak, kúraszerűen évente 1 kúra van belőle. Fogköve kevés van, az is csak a szemfogán. A felső fogai még normál méretűk (meg a rágófogai is). Befogadott, 3hónapos korától, tápon és konzerven élt sokáig mert azt hittük az egészséges. Royal canin és dog chow volt itthon de néha acanát kaptak.


2016. máj. 10. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Botot,követ nem rágicsál??


Illetve teniszlabdával szokott játszani??

2016. máj. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Leginkább genetika kérdése illetve a fiatalkori rossz táplálás is hozzájárulhat. Nekem az előző kutyám volt ilyen genetikailag, plusz ő imádott teniszlabdázni (volt a közelünkben három teniszpálya, mindig talált labdát), ami főleg ha földes, piszkos lesz, legyalulja a fogakat. De neki rokona is volt, aki 3 évesen már úgy nézett ki, mintha 8-9 lenne, fogügyileg.

Az ő előtte levő kutyámnak meg 12 éves korig jók voltak a fogai, csak kicsit koptak.

Ha arra figyelsz, hogy ne legyen fogkő, sem gyulladás, akkor szerintem minden szükségest megtettél.

2016. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem rágcsál ilyeneket, túlságosan nagynak hiszi magát, hogy holmi botokat rágcsáljon :D amúgy kis csipogós labdája van meg plüssei mert szereti hordozgatni őket. Hát végülis lehetne rosszabb, legalább van foga és megeszi a kajáját, tehát nyilván nem fáj neki :)
2016. máj. 10. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!