Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel nyírjátok a kutyátok...

Mivel nyírjátok a kutyátok szőrét?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon nagy bundájú kutyám. Nyáron csak szenved a melegtől. Ollóval szoktam neki esni, ami kb másfél - 2 órás meló. A kezem az kikészül legalább 3 napra, a kutya pedig nem lesz egy esztétikus látvány. Bár én nem bánom, mert nem szépségversenyre viszem.

Azért tart ilyen sokáig, mert nagyon lassan szoktam nyírni, hogy vigyázzak a bőrére. Most gondolkodom egy szőrnyírón, de a szőre baromi tömött, még kefélés után is nagyon sok marad rajta.



2016. máj. 10. 09:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Keverék, kb ehhez hasonló: [link]
2016. máj. 10. 09:41
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Vidd el kutyakozmetikushoz.
2016. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

szia

Nekem chow-chow kutyusom van ő sem bírja túl jól a meleget.Szerintem kérd ki egy kutyakozmetikus véleményét hogy milyen kefét ajánl mivel nyírhatnád és szerintem tanácsot is adna hogy lenne könnyebb neked.Nekem a furminátor trimmelőt ajánlották tökéletesen kiszedi az elhalt szőrzetet .

2016. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Miért nem viszed el kutyakozmetikushoz?

Ő profi, profi eszközökkel, rövid idő alatt megszabadítja a kutyádat a felesleges bundától.

2016. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Német juhászom van, őt nem kell nyírni, de évente kétszer elviszem kozmetikushoz, az trimmeli, kiszedi az elhalt szőrszálakat, megfürdeti, megszárítja. Így mindig rendben van, jobban átvészeljük a vedlést is. Vidd el, ő majd szépen rendbe teszi, nem kell kínlódnod vele.
2016. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Én semmivel. Erre van a kutyakozmetikus. Évente egyszer kibírod.
2016. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Két skót juhászom van. Nem nyírom őket semmivel, viszont nagyon alaposan átfésülöm, hogy minden felesleges aljszőr kijöjjön nyáron.
2016. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmi akkor kau keverék.


Nem nyírjuk az ilyen fajtákat,nem is szabad!

Nekik a bunda nyáron hűt,télen fűt.


Vidd el kozmetikushoz, elhalt szőrt alaposan kikeféli belőle!

Kérésre lenyírja,de alapjáraton ezeket a fajtákat nem lenne szabad nyírni!

2016. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 elwera ***** válasza:

A kutyámat nyírtam ollóval is, meg van egy Moser Rex 15 Watt teljesítményű kutya borotvám. De azt csak úgy tudom végigtolni a kutyán, hogy ha leszedem róla a távtartót. Így viszont max 5 miliméteres szőrt tudok csinálni. Ha rárakom az 1 centis műanyag távtartót, annak beakad a szőr a szélébe és leáll a borotva. Ezért veszem le róla. Viszont amikor meg ugye szabadon van a fém fej, azon is van egy kar, amit lehet állítani, mert az tud olyan 0-tól 5mm-ig vágni. Ha 0-ra állítod, akkor megharapja a kutya bőrét, becsípi a bőrét és megkarcolja. Azért kell 5 milisre állítani. Ez az egy opció használható rajta normálisan.


De mióta új lakásba költözünk, már inkább kozmetikushoz viszem, mert miután lenyírom a kutyát, egy hétig mindenhol találok szőrcafatokat a szobában, hiába a fürdőszobában nyírom, utána felsöprök, utána felmosom a padlót, a kutyát meg berakom a kádba lemosni.

Akkor is találkozom később kis szőrpamacsokkal a földön itt-ott a lakásban.


Szerintem jobban járnál egy Moser Max 45-tel, az profibb kutya borotva. 45 Wattos.


Van egy furminátorom is, de azt csak a legkisebb testű kutyámhoz tudom használni, akinek 1 centis rövid drótszőre van. Az a hosszúszőrű kutyámba beakad, abból nehéz kiszabadítani, esélytelen azt furminátorral tépkedni. A kincsinek a rövid szőre hullott most nemrég és inkább lenyírattam 5 milisre, mert nem kaartam mindennap fésülgetni a furminátorral, nem sokat ér. Most mióta lenyírták ő is jobban érzi magát, nincs annyira melege és boldogan ugrál.

2016. máj. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!