Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat ugat a kutya?

Sokat ugat a kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve nagymamámtól lekerült hozzánk a 6 éves németjuhász kutyája. Egy csendes utcában élünk, és a kutya naphosszat, reggeltől-estig minimális kihagyásokkal ugat. Már volt olyan szomszéd aki szóvá tette, nyilván az ember nem szeretne rosszba lenni egy utcában a másikkal, megpróbáltuk, hogy ne lásson ki a kapun, maradt egy rés, ott leskelődik ki, és bármit lát, hall ugat rögtön, folyamatosan. Van, hogy reggel 5 órakor rákezd, aztán ha kimegyünk az utcára egy lelket nem látunk. A nagyobb baj, azt gondolom az, hogy szemben több házban is öregek laknak, akik mit sem törődve a többivel, egy órában vagy kétszer kijönnek és valamiért mindig a mi házunk előtt állnak meg, az egyik kihozza a két szuka kutyáját(a miénk is, ivartalanított nőstény). Jó, hogy szerencsétlen kutyát bosszantja, van egy másik kutyánk, ilyenkor ő is rákezd ugatni,de ő valamiért fiatal kan révén hamar megunja...Sajnos most egy olyan időszakom jön, amikor itthon leszek és tanulnom kell rengeteget, de ehhez csendre és nyilván arra lenne szükségem, hogy kipihenjem magam, de amikor rákezd reggel 5-kor vagy este fél 10-kor amikor már aludnék ez annyira nem kivitelezhető... A kérdésem az lenne, ti mit tennétek, hogy legalább fele ennyire ugasson? Az öreg nőkkel lett már beszélve, nagy ívben tesznek arra amit rajtunk kívül még egy szomszéd jelzett nekik. A kutyushoz naponta többször is kimegyek, játszunk, de mégis úgy érzem, hogy nem feltétlen kezel sem engem sem a családomat saját gazdijaként, ami szintén érthető. Ha ugat és kimegyek szólni, akkor abba hagyja amíg kint vagyok, aztán újra rákezd. De valamelyik nap, már amikor kint voltam és álltam mellette sem hagyta abba az ugatást.

Válaszaitokban kérlek titeket kíméljetek a 'kutyának az a dolga, hogy ugasson' és hasonló volumenű mondatokkal. Ezzel én is tisztában vagyok, a kedves szomszédnak aki szóvá tette én is elmondtam, de sajnos rosszabb lett a helyzet azóta és tényleg gátol abban, hogy a dolgomra tudjak figyelni. És természetesen ahogy leírtam nem azt szeretném elérni, hogy egyáltalán ne ugasson, mert miért is szeretném, pláne egy gyönyörű németjuhásznál. Csak azt szeretném, hogy kevesebbet vagy éppen ha rászólok ne addig legyen oké, amíg ott vagyok vele.


2016. máj. 10. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fáraszd le, mennyit mozog egy nap? Mennyit sétáltok? Mennyit jártok kutyás társaságba? Az unatkozó kutya ugat feleslegesen (ha állnak a kaputok előtt nyilvan2 ugatni fog, erről nem tudod leszoktatni). De az ok nélküli ugatás az unalom jele lehet. Örülj, hogy nem rombol.
2016. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

az nem normális, hogy egész nap ugat, és ez nem a szomszédok hibája.

Én is arra gondoltam, hogy unatkozik, nem foglalkoztok vele eleget, nem tudja lefárasztani magát.

2016. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A magyarázat egyszerű: mivel rohadtul unatkozik, nincs jobb szórakozása. Reggel és délután vidd el egy nqgy sétára, szabad rohangálásra, meglátod mennyit javul majd.
2016. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem írok sokat, ha azt írom, hogy óránként kimegyek hozzá. De a játék visszahozást hamar megunja. 6-7 x eldobom neki, aztán lefekszik és meg se mozdul.:D
2016. máj. 10. 10:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi másfél-két óra séta, lehetőleg szabadon, de ha nem behívható, akkor hosszú pórázon, plusz kutyasuli, hogy legyen mivel fárasztani az agyát is, és csendben lesz. De ha bezárva unatkozik, ne csodálkozz, hogy folyamatosan ordít. A helyében te is ezt csinálnád.
2016. máj. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Értettük hogy kimész hozzá, de attól ő még ugyanabban a halálra unt környezetben marad. A megoldás rajtad áll, vidd sétálni
2016. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Örülök ha értetted.

Köszönöm a válaszokat.

2016. máj. 10. 11:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint ez a kutya sosem sétál? Tehát sosem érik őt új ingerek, szagok. Hát nem csoda, hogy folyton ugat. Mi mást csinálna? Tényleg még örülhetsz, hogy nem szedte szét az egész kertet. Különösen egy németjuhász, aki munkakutya és szüksége van a feladatokra, mozgásra. Nem rosszból írom ezeket, csak sajnálom az összes olyan kutyát, akinek egy kertben kell leélnie az életét. Ez engem nagyon kiakaszt. Hidd el, egy jó kis sétától sokkal jobban lefárad, mint napi pár órás játéktól a kertben.
2016. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi utcánkban is van egy németjuhász,jó,ha szökőévente egyszer elviszik sétálni. Éjjel-nappal ugat, nem folyamatosan, de a legkisebb zajra/mozgó dolgot látva belekezd...A saját kutyámmal (nem nj,de nagytestű,és nagy a mozgásigénye is)naponta többször sétálok,és mily' meglepő,itthon nyugiban van. A játék a kertben semmit nem ér kb,a németjuhász ráadásul munkakutya,séta kell neki minél többször,plusz agyilag is le kell fárasztani. Utána hidd el,nem fog non-stop ugatni.
2016. máj. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló vagyok, az én kutyám, konkrétan 2szer hozza vissza a labdát, szóval te a 6-7-tel még jó vagy :D. A sétát nem lehet kibekkelni, az mindenképp kell neki, de próbálhatod agyilag is fárasztani, trükktanulás, akár rejts el neki falatokat, keresse meg, vagy a lasztit dugod el. Sok féleképp kell foglalkozni egy kutyával, nem csak labdát dobálni. Más kutyákkal találkozik? Egy jó bandát is kereshetnél, és akkor máris könnyebben fáradna, plusz ha szeretsz ismerkedni, beszélgetni, akkor jól érzed magad a többi gazdival. Én pl nagyon szeretem nézni, ahogy játszik a kutyám, plusz mindig nevetek a fejeken amiket vág közben. Ja, és a kutyám csak a postást ugatja meg (de szerintem csak azért mert robogóval közlekedik)
2016. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!