Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vásárlás előtt állunk....

Kutya vásárlás előtt állunk. Tartsak kutyát panelban úgy hogy napi kétszer 1 órára tudom csak levinni hétköznap?

Figyelt kérdés
2016. máj. 12. 07:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Attól is függ, milyen a kutya, de szerintem legalább egy reggeli 15-20 perces séta kéne, egy 1-1.5 órás délutáni és még egy kb. 1-1.5 órás késő délutáni/esti.
2016. máj. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
27%
a napi 2x 1 óra elég. hétvégén esetleg több időre vihetnéd, de hétköznap elég ez.jobb lenne többször és inkább kevesebb időre, de ha így tanulja meg, ez lesz természetes neki. nekem foxi és snauzer keverékem volt, imádott futni, órákat lent voltunk, de jól bírta a hétköznapokat is, amikor hasonlóan hordtuk le.
2016. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Ne! Határozottan ne! Csak gondold át, hogy szegény kutyának milyen élete lenne napi 1 óra sétával! Elhiszem, hogy szeretnél kutyát mert minden ember szeretne akinek van egy kis szíve! De a kutyának az nem lenne boldog élet!
2016. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
minimum háromszor le kell vinni. reggelre kéne egy fél órás sétát berakni, és akkor jó lenne úgy a napi 2 óra egy NYUGISABB kutyának.
2016. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
24%
hohóóóóó, hidd el, hogy az én kutyám is irtó boldog volt, azzal a napi 2 óra sétával is ;)
2016. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Szeretem ezt a gyikes fotelharcos mentalitást, akik szerint egy kutya csak akkor lehet boldog, ha naponta 3x minimum 1 órára elviszik sétáltatni.

Nem kötekedésből, de rengeteg embernek van munkája és családja, ahol nem így működik a sétáltatás, mégis boldog a kutya.

Ilyen kikötés mellett kb senki nem tarthatna kutyát, mert dolgozó/családos embernek nincs ennyi ideje.

2016. máj. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne. Szerinted elég, ha egy nap csak kétszer pisilhet?

A minimum az 3 séta. Ebből az egyik elég, ha rövid, csak pisi-kaki, mondjuk negyed óra-20 perc, de ennyi kell.


Kölyökkorban pedig minél gyakrabban le kell vinni, hogy minél előbb szobatiszta legyen, 2-3 óránként.

2016. máj. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Most komolyan, mi olyan meglepő meg kiakasztó meg lehetetlen azon, hogy 3X leviszi valaki a kutyát? 2 egyetemre járok, most épp rengeteg vizsga, férjem dolgozik és MEG TUDJUK OLDANI a minimum 3 sétát, nyáron egy esti plusz körrel a 4-et is simán. Nem azt mondom, hogy mindig órákig lent vagyunk de könyörgöm akinek nincs reggel 20 perce pisilni-kakilni levinni, az komolyan ne tartson kutyát. Délután 10-15 percbe se hal bele senki, este meg minimum az 1 óra de inkább 2. Aki ennél kevesebbszer viszi le, az próbálja ki milyen 2X pisilni egy nap. Lehet, hogy te egész nap távol vagy, de a kutya addig otthon marad, hiába fáradsz el munkában utazásban, a kutyának csak annyi van amennyit nyújtasz neki. Komolyan nem értem mi olyan nehéz abban, hogy tisztességesen ellásd a kutyádat. Persze, ha nem megy akkor még mindig nem KÖTELEZŐ kutyát tartani. :) (És ez nem a kérdezőnek szólt.)
2016. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%
Ez állat kínzás. Aki szereti a kutyát , így nem tart.
2016. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 bollocks ***** válasza:
100%
Egyetértek a nyolcassal, hasonló körülmények között mindig biztosítva van a legalább három séta, amiből az egyik más kutyákkal való egy-másfél órás játékot takar.
2016. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!