Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívbetegség kutyáknál? Többi...

Szívbetegség kutyáknál? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7 éves yorkim 2 napja (egyik napról a másikra) rosszul lett, először csak az tűnt fel, hogy a lépcsőn nem akar feljönni, amikor a hátát simogattam, akkor pedig leült, illetve lenyomta a fenekét, mint ahogy a lány kutyák pisilnek. De étvágya kedve is jó volt, bár többet alszik a megszokottnál.

Másnap elkezdett köhögni, mintha a torkán lenne valami, de hányni nem hányt, csak nyálat.. előtte evett, azt nem hányta ki, és a hasa nagyon felpuffadt. Azonnal orvoshoz mentünk, ahol a röntgenfelvétel kimutatta, hogy a szíve nagyobb a kelleténél. Az orvos azt mondta, hogy maximum 2-3 bordányinak kéne lennie a szívének, neki viszont 5-6.

A köhögés pedig attól van, hogy vízzel telítődik a tüdeje, a köhögéstől pedig erőlteti a hasát ami felpuffadt. Kapott vénásan gyógyszereket, amit másnap(tegnap) megismételtek. Hétfőre kaptunk időpontot szív UH-ra, addig itthon csak furoszemid-et (vízhajtót) kell kapnia, reggel-este. Ma reggel megint rájött egy 10 perces köhögés, azóta szerencsére elmúlt, viszont elég bágyadt, itthon inkább csak fekszik. Sétánál jó kedve van, étvágya teljesen rendben.

A kérdésem pedig az lenne, hogy akinek a kutyája hasonló betegségben szenved, mennyire tudja gyógyszeresen szinten tartani, illetve megelőzni a tünetek kiújulását.

2 hónapja van nálam a kutyus, mert idős gazdái sajnos meghaltak. Lehetséges, hogy a stressz okozta, hogy a tünetek még csak most jelentkeztek? Mert gondolom nem 2 hónapja tart nála ez a betegség és a tünetek is elég eltérőek. Pl hogy függhet össze az, hogy mióta furcsán viselkedik azóta feltűnően sokat pukizik, hasmenése viszont nincs.

Elég hosszúra és értelmetlenre sikeredett a szöveg, de annyira összefüggéstelenül jött ez az egész, mindenre gondoltunk csak arra nem, hogy a szívével van a gond. :(



2016. máj. 12. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ez borzasztó. :((( Választ nem tudom, de sajnálom. :(
2016. máj. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Véletlen üzenetbe küldtem el amit válaszként akartam, bocsi. :)
2016. máj. 12. 11:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen :( szegény annyi mindenen keresztül ment az elmúlt fél év alatt. Elvesztette a gazdijait, bár nem volt teljesen boldog élete a 6 év alatt mert sétálni is csak ritkán járt, pedig imád csavarogni. Erre is gondoltam, hogy mivel a 6 év alatt ritkán lett lemozgatva és ha ki is vitték sétálni, akkor csak totyogott a bácsi mellett.Én viszont elég sokat megyek velük ( van mégegy kutyám is ) és inkább rohangál séta helyett, mert gondolom élvezi a szabadságot, ami eléggé megterhelheti a kis szívét. :(
2016. máj. 12. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:
elviszed szivultrahangra, és ott beállitják a gyógyszereket. Azt, hogy mi baja a kiskutyának pontosan, ott fogják megmondani, de ha már a tüdeje is vizesedik, akkor az nem tul jó dolog. Meggyógyulni soha nem fog, valamelyest szinten lehet tartani. Sajnálom nagyon, és veled érzek
2016. máj. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hétfőre kaptunk időpontot a Lehel utcai állatkórházba.

Igen sajnos az a baj, hogy csak emiatt derült ki ez az egész.. mivel a tüdeje miatt elkezdett köhögni.

De szerencsére ma teljesen jó a kedve is, szinte még alig pihent, sőt jelenleg le se lehet lőni :D

Eddig a tengeri malacot próbálta kivadászni a ketrecből, most pedig az a legnagyobb problémája hogy a jutalomfalatot melyik párna alá dugja, egyelőre még nem találta meg a megfelelő rejtekhelyet :D

2016. máj. 13. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
a legjobb helyre mentek Vrabély doktorhoz!!!!
2016. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!