Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog rám a kutyám. Mit tehetnék?

Morog rám a kutyám. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyértelműen a nevelése lett elrontva... Kicsi voltam, mikor kaptam (8éves) és nem segített senki, hogy hogyan kell nevelni egy kölyökkutyát. Már nem a szüleimmel élek, nem voltak alkalmasak a nevelésemre, ezáltal érthetitek, hogy egy gyerek egyedül nem igazán volt még megérve erre a feladatra. Tehát a lényeg. Körülbelül 2 éves korában kezdett el morogni rám. Meg is harapott párszor. Sok problémám van vele, és biztos én vagyok a hibás, de hogy tehetném jobbá a helyzetet? Általában az ágyban fekszik, este hívom, hogy jöjjön oda hozzám, és csak hosszas könyörgés/parancsolás után hajlandó, morgások közepette. Ha puszit akarok adni, morog.


-Morog.

-Kutyákra ugat, de van amelyikkel kijön.

-A kajájára nagyon féltékeny, más kutya a közelébe sem mehet.

-Nem merjük gyerekek közelébe engedni, mert morog...


Ezekkel mit lehet kezdeni? Rengeteg honlapon utánaolvastam, de semmi értelme... Kétségbe vagyok esve. Cesar Millanos videókat is néztem... Rossz gazda vagyok. A kutyus most 6 éves... Nem szeretném őt odaadni senkinek, ezektől függetlenül az enyém, én küzdöttem érte a nehéz időkben, és már a részem. Semmi pénzért nem adnám oda.


14/L


2016. máj. 12. 16:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ki kell őtet engesztelni!
2016. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Szakember segítségét kéne kérned. Vidd el kutyasuliba, vagy hívj magatokhoz kiképzőt.

Egyébként nem te vagy a hibás, egy ekkora gyerektől nem lehet elvárni, hogy kutyát neveljen. Azok a szülők, akik az ennyi idős gyereküknek kutyát vesznek, azok inkább maguknak veszik, rájuk hárul a kutyával járó felelősség.

Egyébként rendes tőled, hogy tenni szeretnél ellene.

2016. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Első... Miért is kéne?:D

Második. Köszönöm. De ez az utolsó lehetőség, ezt még megpróbálom, utána kutyasuli... Csak gondoltam nem vagyok egyedül, és másnak mondjuk bevált valami... Esetleg valakinek vannak bevált módszerei?

HOGY MUTASSAM MEG HOGY ÉN VAGYOK A FALKAVEZÉR?

Ez is a kérdésem. :) Köszönöm második, ment a zöld pacsi!

2016. máj. 12. 16:15
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
A kutya lerendezte magában a hierarchikus rangsort, és ebben te nem az első helyeken szerepelhetsz. Nem vagyok kutyaszakértő, bár másfél évtizedig volt kutyánk, de én nem követelném ki tőle a puszit, vagy azt, amit ő nem szívesen tesz meg. Nyugodt lennék, hogy kiismerhessen, kajaosztás, séta, hátveregetés, dicséret, finomfalat - mindig ugyanolyan körülmények között.Aztán vagy előrébb lépsz nála, vagy nem. Szerintem ezeket nem lehet ráerőltetni a rajongásra, csak ha maga úgy gondolja.Hogy a gyerekekre morog, az már meggondolandó tulajdonság. A miénknek annyi elég volt: nem szabad Brúnó, hogy gondolod ezt! S abbahagyta. Szóval sugározz erőt, nyugodtságot, hogy bízzon benned, ne legyél számára kiszámíthatatlan, szeszélyes!
2016. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Azért morog mert azt hiszi magáról hogy ő a falkavezér.

A kutyánál csak alá fölé rendeltségi szerep ban. Ezért teneked kell lenni a vezérne, a viselkedesednek is helyt kell állnia. Pl: úgy sétáltasd, hogy csak mögötted mehet.

Amugy mi a fajtája, kint vagy bent tartod, városban van tartva??

2016. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Harmadik..Értem, igen... De egyszerűen annyira ideges leszek tőle, hogy odafekszem a helyemre, és elkezd morogni... De hogy legyek nyugodt? Hogyan tegyem azt nyugodtan, és mit tegyek, amikor megmorog? 6 éve velem volt jóban rosszban... Bélcsavarodással, elléssel stb... Én mindig ott voltam mellette, eddig arra fogtam, hogy azért morog, mert 4évesen beteg lett, és beletömtem a kaját... a 7 kilós kutya 4 kg lett... De ez már más.... Tehát mit tehetnék...???
2016. máj. 12. 16:23
 7/18 anonim ***** válasza:

Szabalyokkal, korlatokkal, megfelelo etetesi ritualeval es nem keves nyugalommal, hatarozottsaggal. Viszont az esetedben, mivel a kutya egyertelmuen semmibe vesz es agressziv feled (is), javasolnam mar kezdesnek a szakember segitseget. Mivel hosszu evek ota nem vagy falkavezersegi statuszban ezt egyedul nehez plane egy fiatal lanynak kiharcolni ezt (megprobalna rendreutasitani, ami ugye durva esetben harapasig is fajulhat, ha ellentmondasz a falkavezernek, aki most a kutyad).


Ceasar nagyon jo, csak epp minden video elejen elmondjak, hogy szakember segitsege/tanacsa nelkul NE tedd a filmben latottakat. A szellemiseget magaeva teheted, de ova intelek attol, hogy neki allj a filmek alapjan helyzetet "megoldani".


A problema felsimserese szerintem az elso lepes a kutya megnevelese fele, sok ember mar itt elbukik.

2016. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ez nem a te hibád, egy 8 éves nem tudhatja, hogy neveljen meg egy kutyát a semmiből, ráadásul a kutyák nem is tekintik falkavezérnek a gyerekeket nem tudom hány éves korig.

Szerintem először azt kellene megértettned a kutyáddal, hogy te állsz fölötte és nem pedig ő fölötted. Ezt úgy érheted el, hogy mondjuk nem engeded föl az ágyra az a te tulajdonod és kész. Ha felmegy ne kiabálj vele csak szólj rá egy egyszerű, rövid, határozott szóval és ne rángasd hanem lökd testtel. Közben maradj végig nyugodt, ha ideges leszel, ő is.

Nem tudom, hogy a kutyád rád is morog e vagy csak más kutyákra, de ha rád is, akkor etesd többet kézből. Nekünk ez nagyon bevált, rájött, hogy tőlem kapja a kaját és nem veszem el. És ha evett még közbe néha mondtam a nevét és dobtam neki (ha morog ne dobj, mert akkor a morgásért jutalmaznád).

Mindig ha valami rosszat csinál, ne kezdj el könyörögni neki meg ne magyarázkodj, úgyse érti, csak egyetlen határozott szóvval szólj rá nyugodtan.

Próbáld meg kivívni a tiszteletét, de ne legyen benned aggresszivitás, hogy most én megmutatom ki a főnök, mert akkor ő is aggresszívan fog reagálni, mindig maradj higgadt.

Ha nagyon nem megy, menj kutyaiskolába vagy kérj meg valakit, akinek jónevelt kutyáka van, hogy segítsen.

2016. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Negyedik igen, ezt tudom... Lakásban tartom, egy nap 3x viszem le, és pincsi/csivava/ meg mindenféle fajta van benne, igazi játszótéri keverék.
2016. máj. 12. 16:24
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nyolcas! De a nagymamám (vele élek) ő felengedi az ágyra.... Tehát én hiába próbálnám leszoktatni, amikor felengedi. Őt nem érdekli, elfogadta ilyennek a kutyát, amilyen,... Mivel kistestű, nem félünk tőle, csak aggaszt... Ha mondjuk egy pit, vagy staffi lenne, más a helyzet... 6 éves, és most kezdjem el leszoktatni az ágyról...? Félek, késő. Nem szeretném átszervezni ennyire az életét... Nincs más mód?
2016. máj. 12. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!