Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ családi kutyának és...

KÁJ családi kutyának és emellett házörzésre?

Figyelt kérdés
Első sorban családi lenne, 4 ember, 2 gyerek, és emellett napközben házörzés. Szabadon lehetne, sokat lenne vele foglalkozva, gyerekek által valószínű nyúzva-szeretgetve. Szerintetek a KÁJ erre megfelelő kutya?

2016. máj. 12. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo mire alapozod ezt a bena "nem"-et?

Kerdezonek pedig azt mondanam tokeletes valasztas.

Olvass utana,talalsz neten hitelesebb forrasokbol infot es ne itten erdeklodj mert itten huje valaszokat kapsz olyanoktol akiknek van egy pincsikutyajuk vagy labrador vagy nemetjuhasz es azt is a lakasban tartjak.

A KAJ egy tokeletes hazorzo,nagyon szep,csaladtagokkal baratsagos,gyerekektol mindent eltur(szo szerint,nyuzhatjak,taposhatjak) persze mindez neveles kerdese...

Idegenekkel nagyon bizalmatlan viszont ha ismeros jon akit te beengedsz azzal nem foglalkozik(de jobb elzarni) ha gazdi nincs jelen akkor o dont a behatolo sorsarol. Mas kutyakat nem tur meg,ha viszed setalni resen kell lenned mert ot kilometeres korzetben minden kutyat ki akar nyirni:)))

Sok ismerosomnek van,erdekel ez a fajta,szeretem oket tehat tudom mit beszelek,ismeroseim tapasztalatabol es abbol amit lattam irtam a fentieket.

Nekem jelenleg egy het honapos KAJ es Kangal mixem van de en "tokeletes" kutyanak mondanam.

2016. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez tőletek függ, nem a kutyától. Mennyire vagytok tapasztalt kutyások? Milyen kutyátok volt korábban? Miért pont KÁJ? A kemény keleti pásztorkutyák között a KÁJ-t szokták legkeményebbnek említeni.

Nem mondom, hogy lehetetlen a dolog, de nem is sétagalopp. Sok-sok energiát és odafigyelést kell majd belefeccölni, többet, mint egy átlag kutyába. De ha ezt rá tudjátok szánni, becsszóra és biztosan, minden körülmények között, akkor hajrá.

2016. máj. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pireneusi kan volt korábban. Egy "simulékonyabb" szuka KÁJ-t szeretnénk. Komondor szőre miatt nem, kuvasz meg rossz híre miatt gyerekek mellé inkább nem, hogy megbolondul, meg ilyenek.

Még a Moszkvai, a Kau merül fel a KÁJ mellett. De moszkvai inkább katonakutya, ha jól tudom, nem annyira családi.

2016. máj. 13. 09:55
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Kau gyerek melle semmikepp!

En is a Komondor es a KAJ kozott valasztanek de a Komondor a szore miatt nalam is kiesik. Jellemre kb ugyanaz mindketto.

Nem igaz az,hogy a KAJ nehezen kezelheto,persze nem egy nemetjuhasz,nem fog pattogni parancsszora,nem fogsz vele nagyokat jatszani,nem lehet bohocsagokra megtanitani de gondolom nem is arra kell. Eros jellem az igy igaz,kemeny es hatarozott kell lenni vele mint minden pasztorkutyaval de konnyebben kezelheto mint pl a Kuvasz vagy a KAU. Ha van lehetoseged pasztoroktol beszerezni(vannak gyonyoru peldanyok) szerintem jobb valasztas mint akarmilyen hires kiallitasi vonalbol mert azok el vannak puhulva... Az igazi ha orosz vervonalbol szarmazik(itt Romaniaban tobb is elofordul)

2016. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Családi kutya lenne, tehát nem hátrány ha játékos, és a gyerekekkel elvan. Tűri a hosszú-hosszú simogatást, meg ilyenek, tehát a gyerekszerető, türelmes, nyugodt, és persze nem szolgalelkű német juhászt szeretnénk, szükség lesz az önállóságára a házőrzésben, de mivel családi lenne, ezért nagy előny az, ha a kutya bújós, játékos a gyerekekkel.
2016. máj. 13. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyerekekkel nagyon kedves,bajos es bujos:) Ehez viszont elengedhetetlen a szocializacio. Minel kissebb koratol ismerjen meg tobb embert,kutyat es a csaladtagok simogassak,szeretgessek. Ettol meg jo hazorzo marad:)

Es nagyon helyesen fogalmaztal: "nem szolgalelku"

Viszont a csaladot vagy a teruletet azt kegyetlenul vedi es nem ismer alkut.

2016. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2016. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kuvaszokról szóló rémhistóriákat cáfolnám, de minimum pontosítanám:

MINDEN kutya megbolondul nem megfelelő bánásmód mellett. A keleti pásztorok pedig különösen rosszul viselik a rossz tartást - nem csak a kuvasz, hanem az összes fajta. Ahány "megbolondult" kuvaszról hallottam, mindről kiderült, hogy láncon tartották / verték / elhanyagolták, netán mindez együtt.

Nekem kuvaszom van, kölyökkora óta próbálom jól szeretni (nem úgy, ahogy nekem jó, hanem ahogy ő igényli), és egy nagy plüssmackó a családdal. Persze ebben sok küzdelem benne van...


Kérdező, ha KÁJ mellett döntötök, akkor én is azt javasolnám, hogy egy simulékonyabb szukát válasszatok, és ne spóroljatok a korai szocializációval. A tenyésztő is tud ebben tanácsot adni.

2016. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!