Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogyan lehet egy kutyának...

Ezt hogyan lehet egy kutyának megtanítani?

Figyelt kérdés
Néhány napja elvittem a macskámat az állatorvoshoz varratszedésre,mert felszakadt a bőr a combján.A váróban ott ült egy skót juhászkutya a gazdijával,egy kislány az anyukájával,ők is úgy láttam macskát hoztak.Na a kislány elkezdte simogatni a kutyát,persze előtte megkérdezte szabad e?!Nagyon kedves barátságos kutya volt.A gyerek aztán a zsebéből elővett egy csomag nápolyit,és megkínálta vele a kutyát.A kutya előbb a gazdijára nézett,aki beleegyezően bólintott,így elfogadta a kislány kezéből,és jóízűen elfogyasztotta.Nem volt időm megkérdezni,mert ezután ők következtek,aztán meg én kerültem sorra a cicámmal.Mire kijöttem,elmentek.Tudom,hogy a skót juhász nagyon tanulékony,de ezt nem lehet egyszerű neki megtanítani,vagy mégis?

2016. máj. 12. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
igaz a választ nem tudom, de ez engem is érdekelne.
2016. máj. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy hogy amikor a kutya olyan szituba kerül, hogy ételt kínálnak neki, meg kell neki tiltani, hogy rögtön bekapja. Persze ez csak akkor fog működni ha működik a tiltás, azaz ismeri a nem!-et. Ugyan úgy kell tanítani, mint a maradt!-t, csak itt nem a mozgást, hanem az evést korlátozod. De azt tudod, hogy ez csak a gazdi jelenlétében fog ilyen szinten működni, ugye? Ha nem lett volna ott a gazdi, akkor a kutya valszeg habozás nélkül megeszi a kekszet.
2016. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!