Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mit tegyek a kullancsok...

Mégis mit tegyek a kullancsok ellen? Elegem van, hogy semmilyen védekezés nem használ!

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, így gondolom nagyobb az esély, hogy a kertben is belemászik, amikor kint van.

Most lett lenyírva a hatalmas bundája, tehát most nagyon jól látszik rajta, ha mászik benne valami, ezért szerencse volt, hogy észre vettem a belefúródott kullancsot, (a feneke környékén)...

Hogy oda hogyan tudott belemászni, fogalmam sincs. Amikor sétálunk, nincs olyan alkalom, hogy ne találnék benne. Cseppet/sprayt (frontline, advantix) használunk, de ha nem marad más, muszáj lesz a nyakörvet is kipróbálni.

Tudtok ajánlani valamilyen jól bevált márkát? Vagy akármilyen tippet, amivel távol lehet tartani ezeket a nyavalyás élősködőket?



2016. máj. 12. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Foresto. De ez egyébként tök érdekes, mert a barátnőmmel ugyanazt használjuk a kutyáinkra (nyakörv+csepp),mindkét kutya tiszta, ápolt, ugyanazt eszik (nyersezünk), az ővé mégis egy kullancsmágnes, az én kutyámban meg kb. 2 volt másfél év alatt. Pedig még sétálni is ugyanoda járunk. Az én kutyámért valami oknál fogva nem rajonganak a kullancsok.
2016. máj. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bravecto-t tudom ajánlani. Ez egy tabletta. A vérbe kerül a hatóanyag, de tulajdonképp a nyakörvek is így fejtik ki hatásukat, csak ez nyilván nem büdös, és a nyakörvet tönkreteheti a víz. Na szóvel ezt a bravecto-t a dokival kell feliratni, fincsi kis gombóc van a dobozban, ezt kajába se kell rejteni mert alapból olyan mint egy falat kutyakaja. Megeszi és 3 hónapra védve van. Ismerős szerint 4 hónapig is eltart a hatása, de hivatalosan 3,aradjunk annyiban. És akkor ha belemegy a kis mocsok kullancs, megcsípi ugyan de megpusztul még Mielőtt átadná a fertőzést
2016. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Foresto nyakörv vált be.
2016. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

nekünk a foresto mellé is bement a kullancs :(

egy hónapja használjuk a bravectot és azóta egy sem ment bele a kutyákba :)

nálunk is nagyon sok kullancs van, múltkor kimentünk a szőlőbe, elengedtem a kutyákat, fél perc múlva visszahívtam őket és két kullancs is mászott az egyiken, de mikor hazaértünk és átnéztem őket egy sem volt bennük :)

2016. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bravecto. Drága, de cserébe működik. Nekünk is van a kertünkben kullancs, plusz eleve kullancsos környéken lakunk, és mióta ezt adom a kutyáimnak, kizárólag döglött kullancsokat találok a szőrük között.

A Foresto sem rossz, de nem olyan jó, mint a Bravecto, meg az én kutyáim vakaróztak tőle...

2016. máj. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, a következő amit ki akartam próbálni az a Foresto volt, ilyet fogok holnap venni, aztán ha ez sem jön be, akkor jöhet a tabletta. Jól hangzik, amiket írtok.

Ezt csak állatorvos írhatja fel? Állatpatikában nem adnak ki, ha recept nélkül kérek?

2016. máj. 13. 14:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nem is kapod meg akármelyik patikába. Csak állatgyógyászatiba. De felszereltebb állatorvosi rendelőben szokott lenni. Én is tegnap közvetlen a dokitól vettem. De igen vényköteles!
2016. máj. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Állatpatikában vettem a Forestot, nem kell felírni külön.

A tablettát nem tudom, de azt is ajánlották, tehát receptet biztosan nem kértek volna, csak én a nyakörvet választottam.

2016. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm :)

Tegnap vettem nyakörvet, most teszteljük, a receptre pedig a tablettánál gondoltam természetesen, csak rosszul fogalmaztam:D

2016. máj. 14. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!