Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek bevált a geránium...

Valakinek bevált a geránium olaj kullancs ellen? Hogyan adagoljam?

Figyelt kérdés
Hosszabb szőrű kutyàm van vettem neki foresto nyakörvet az àllatorvos ajànlàsàra, de tegnap meg ma is volt benne kullancs. Pedig a nyakörv màr két hete rajta van. Szerencsére egyik sem szìvta meg magàt viszont ahol kettő is volt egymàs mellett ott diònyi nagysàgú pukli lett. Ez normàlis?

2016. máj. 12. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk bevált erősen kullancsfertőzött környéken.

Cseppentek egy-egy cseppet a lapockára,hát közepére meg a faroktőre minden nap.

2016. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint az összes szer kullancs ellen, általában úgy hat, hogy a kullancs befúródik a bőrbe. Ekkor öli meg a szer, ami a kutyán van. Befúródáskor érzéstelenítőt használ a kullancs. Azért nem szoktuk még mi, emberek sem észrevenni, amikor megcsíp. Ennek az anyagnak lehet allergén hatása a kutyára. Azért pirosodik ki a bőre. Betadinozd és elmúlik.
2016. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. 2-3 naponta 1-2 csepp a lapockákra és a fenékhez (faroktőhöz).


A Foresto elég szorosan van a kutyán? 2 ujjad férjen be, ha több, akkor túl laza és úgy nem fog hatni.

2016. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Inkább vettem Bravecto tablettát mert olvastam, hogy sokan dicsérik mellette ha kirándulni megyünk használni fogom a geránium olajat a nyakörvet pedig leveszem róla.

2016. máj. 13. 20:16
 5/5 anonim válasza:

A bravecto, nextgard,hasonló tabletták idegmérgek. Van ilyen csoport a facebookon. Sok ember miattuk veszti el a kutyáját vagy lesz egy életre beteg.

A gerániumolajról is olvashatsz itt. Ezt ajánlom, természetes anyag, nem méreg.

2022. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!