Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy pincsim szegénynek...

BeNX kérdése:

Van egy pincsim szegénynek valami baja van !?

Figyelt kérdés

Van egy pincsim szegénynek valami baja van a bajok 2016 05 12 kor jelentkeztek .

előző nap szerdán 1 másfél centis kullancsot szedtünk ki belőle.

12 kettedikén csütörtökön kb 7 órakor elkezdett rángatózni verte magát a földhöz és vonyitott nyáladzik és liheg menni nem bir a hátsó lábait huzza teljesen a melsővel épp hogy el huzza magát a doki azt monta vagy mérgezés vagy eltört a gerince de szerintem a kullancs csinált valamit pls segitstek kérem


2016. máj. 12. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az állatorvos nem kezelte? Ő tudna bármit is kezdeni vele.
2016. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A kullancs nem csinált semmit.

Rendelő-orvos-vizsgálat- kezelés.

2016. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy kullancstól le bénulhat a hátsó lába. Nem tudom mi okozza de van ilyen. Mond el a dokinak hogy volt benne kullancs.
2016. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

És még nem vitted másik orvoshoz????

Irány a doki!

2016. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Felelos allattarto.

Olvasd el, ha mar lusta voltal kikeresni.

[link]

2016. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Keress nagyon gyorsan egy másik állatorvost sűrgősen! Lehet még nem késő!


Ha Bp-i vagy vagy a közelben vagy: [link]

[link]


Ha vidéki értelemszerűen ott keress. Esetleg hívd fel ezeket a számokat hátha ott tudnak segíteni.

2016. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kullancs lesz a ludas. Szerintem mindenféleképpen kapjon egy szurit babéziára. Ha mégsem akkor sem leszz töle baja
2016. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Másik orvos,jól felszerelt rendelő,diagnosztikai eszközökkel.Vagy meghalhat a kutyád.
2016. máj. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már rég meghalt. Látszik mennyire "szereti" a kutyáját.

Ne itt kérj segítséget, hanem keress orvost!

Kiskoromban addig hisztiztem anyunak, hogy vigyük el orvoshoz az állatot, mígnem tényleg elmentünk. Olyan nincs, hogy se pénz, se idő a kutyára.

Ez csak nemtörődömség.

2016. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akik a kullancs mellett kardoskodnak, azt azért elolvasták, értelmezték, hogy a kullancs a tünetek megjelenése előtti napon lett kiszedve? 1 max. 2 nap alatt nem fog ilyen tüneteket okozni, nyugodtan utána lehet olvasni. Sem a babéziának, sem a Lyme-kórnak nem tünete a rángatózás, vonítás, nyálzás, a linkelt cikk pedig a kullancs toxin okozta bénulásról amerikai illetve ausztrál kullancsfajokat említ, melyek idehaza nem élnek! Idehaza a kutyára veszélyes fajok a Dermacentor reticulatus, Ixodes ricinus és Rhipicephalus sanguineus. Idehaza kullancs okozta bénulásról Lyme-kór (borreliózis) esetén beszélünk, melynek lappangási ideje több hét.


Kérdező, csak állatorvos tud segíteni a kutyán, internetes válaszadók nem. Ha nem vagy megelégedve az orvosotok diagnózisával, akkor vidd el egy másik orvoshoz és kérj újabb szakvéleményt, de sürgősen. Remélem, még nem késő.

2016. máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!