Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem játszik a többi...

Miért nem játszik a többi kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 1 év körüli tacskó-pincsi (valószínűleg:D) kutyusunk.


Napi szinten járunk kutyák közé, de aggaszt a viselkedése. Teljesen érdektelen a többi kutyával szemben, megszaglászni sem megy oda őket, játék kezdeményezése eddig egyetlen alkalommal fordult elő a részéről, konkrétan az ivartalanítás utáni első nagy sétánál, mert be volt pörögve.


Ha egy másik kutya odajön, a szaglászást rövid ideig tűri, aztán otthagyja a másikat. Viszont ha a másik kutya nem hagyja annyiban, égnek áll a szőr a hátán és morog. Hiába behívható, sajnos a környékünkön a többi kutyás tojik arra, mit csinál a kutyája, így valamelyik követi is folyamatosan ráugrálva. Persze ha elzavarom már dühömben, én vagyok a rossz. :)


A másik, hogy valamiért egyes kutyákat irritálja, nem egy jött már úgy oda, hogy az első dolga rátehénkedni, vagy ráfogni a nyakára és lenyomni, ami remek, mert az ilyenek után napokig már akkor is kivan, ha a közelünkbe jön egy másik kutya. A múltkor ilyen nyakra ráfogós eset volt, ott a másik gazdi neki is állt hápogni, mert a miénk odamart az övének. Valahogy a sajátjukat sosem veszik észre.


Három hónapja van nálunk amúgy, a falkasorrenden folyamatosan dolgozunk, de behívható, láb mellett jövő, akaratos, de legyőzhető kis dög. :)


Viszont félek, hogy egyszer úgy begőzöl, hogy nekimegy egy másik kutyának. Miért lehet az, hogy sok kutya automatikusan le akarja dominálni? És ő miért nem akar barátkozni még az aranyosabbakkal sem? Mit kellene tennünk?


Köszönöm a válaszokat.


2016. máj. 12. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű ő ilyen típus. Emberek közül is vannak olyanok, akiket nem érdekel senki más. Ha nem agresszív, vagy nem fél tőlük szerintem nincs gáz. El kell fogadni, hogy ő ilye, nem kell rákényszeríteni semmit.
2016. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk sem barátkozós fajta, egyébként 100%-ban engedelmes, és egy tündér aranyos kutyus, de ha egy másik olyat csinál, ami neki nem tetszik, akkor bizony vicsorít, és ha valamelyik rámozdulna, akkor valószínűleg megtépné. Még nem volt rá példa, mert mi emiatt nem is engedjük szabadon más kutyákkal.

Mivel a tiéd pici kutya, nem hinném, hogy különösebb tekintélyt tudna kivívni a többiekkel szemben, és gondolom elkerülni sem tudjátok őket, szóval csak az óvatosságot tudom javasolni. Ezen sajnos nem igazán lehet változtatni, hogy kedvelje a többi kutyát. Amíg ő nem támad, addig nem is kell, viszont a többi gazdi figyelmét próbáld felhívni a problémára, mert nagy baj lehet ebből.

2016. máj. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy nem kedveli a kutyákat és ő nem tud fellépni az ellen, hogy mégis betalálják, akkor neked kell megvédened, ne engedj semmilyen kutyát a közelébe, csak ha a tiéd megy a másik kutyához. Neked kell megvédened, mert egyrészt még kölyök, másrészt te vagy a főnök.
2016. máj. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kutyad nincs megfeleloen szocialialva. Nem ismeri rendesen a kutyak kozti kommunikaciot, emiatt kezelni sem tudja oket megfeleloen es valik(valhat) a bizonytalansaga/felelme miatt agressziv viselkedesse. Valoszinuleg erre "rasegit" a jelleme is (a mi kutyank is hasonlo, es egyszeruen ha valaki dominalni akarja a vegsokig kepes kuzdeni, csak a mienk eloszor probal elfutni/elkerulni aztan ha minden hasztalan ralep a masik nyakara, de akkor mar nagyon, persze mi ezt nem varjuk meg, erre nagyon odafigyelunk, mert ismerjuk mar), ami kutyankat is mindig betalaljak. Lehet tul dominans es probaljak letorni a szarvat, lehet hogy erzik rajta hogy omega ezert o lesz a verni valo proba baba, ezt szerintem egy szakember meg tudja allapitani.


En azt mondom, ellenorzott keretek kozott(kutyaiskola pl. egy nagyon jo lehetoseg erre, hogy ismeredjen kutyakkal) el kene kezdeni szep lassan megismeretni a kutyakkal es a kutya viselkedessel. Bar 1 eves mar es a kisebb testu allatok hamarabb ernek, szerintem meg fiatal van eselyed arra, hogy levetkozze ezt a viselkedest.


Nem biztos, hogy igazam van, de latatlanul inkabb ezt a problemat velem felfedezni az altalad elmondottak alapjan,

2016. máj. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem nincs baj a kutyáddal, inkább az összes többi neveletlen vagy a gazdáik bunkók :/ (a leírtak alapján legalábbis)

én midig is azon a véleményen voltam, h pórázos kutyához nem engedünk oda másik kutyát (mind1 h pórázzal vagy anélkül), mert ez a legnagyobb bunkóságok közé tartozik.

én még kisebb kutyákhoz sem engedem oda a kutyámat, habár tudom hogy nem bántaná. és ezért utálom még azokat a gazdákat is, akik a kájt odaengedik hozzánk (miután visszahívni nem tudják) egy "nembánt" kíséretében...-igen, az ő kutyájuknak nem lesz semmi baja és az ő problémájuk is elhanyagolható lesz ha rátámad a kutyámra....

azért azok az emberek nem szoktak rosszak lenni, akiknek kiskutyájuk van és rátámad a nagyobbra. ebből egyszerűen nem lehet baj, mert még fizikálisan is képes mindenki egy 6 kg-os kutyát visszafogni/leszedni a másikról. Viszont ha már egy 60-80 kg-os kutyáról van szó....

a másik: miért kéne hagynia hogy ledominálják? miért ne lehetne ő a domináns?

a barátkozásról pedig annyit h nem minden kutya rendelkezik olyan személyiséggel h órákig tudjon rohangálni egy másikkal. ezt el kell fogadni

2016. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Igen, gondolkozunk a kutyasulin, valószínűleg elvisszük. A szocializációja a béka s.gge alatt van, eleinte konkrétan bepánikolt, ha egy másik kutya a fenekét szaglászta. Ma már ott tartunk, hogy nagyon-nagyon ritkán már ő is szippant egyet. :D Egyébként tényleg elég domináns kutya, a múltkor egy amstaff majdnem nekünk ugrott (szájkosár volt rajta és a gazdija visszarántotta), de ez a kis majom egyből támadott volna vissza... :)


A természete is tuti ilyen, de szeretném, ha kicsit oldottabb lenne, mert ez az elzárkózása nem jó, attól tartunk, hogy idővel agresszívvá válik miatta. Úgyhogy tuti kutyasuli lesz, meg talán külön szakember.

2016. máj. 13. 08:50
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

"Ha tudod, hogy nem kedveli a kutyákat és ő nem tud fellépni az ellen, hogy mégis betalálják, akkor neked kell megvédened, ne engedj semmilyen kutyát a közelébe, csak ha a tiéd megy a másik kutyához"


EZZEL CSAK TETÉZNÉ A BAJT A KÉRDEZŐ!!! Az utcán akarva-akaratlanul úgyis kutyák közé kerül, már csak a többi béna tulaj miatt is!

A megoldás, hogy minél többet kell vinni kutyák közé, ha szimatol-érdeklődik-kifordul szitukból, NAGY DICSÉRET, ha negatívan reagál, tiltás.

Kutyasuli jó ötlet!!!!

Amúgy az, hogy kis szimatolást eltűr, majd odébb megy, vagy elmorogja a másikat, normális kommunikáció, ezt hagyni kell...ha a másik nem ért belőle, akkor kell közbelépni és szólni a másik gazdinak, hogy hívja el a kutyáját, vagy Te is nyugodtan lökd odébb kérdező

2016. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez így van, ezért csak ellenőrzött körülmények között, a megfelelő kutyákkal szabad csak összeengedni eleinte. Nem akármelyik kutyával, amelyik rámászik az utcán. Azoktól el kell szeparálni.
2016. máj. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!