Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Doberman kiskutyát szeretnék...

Doberman kiskutyát szeretnék venni, de nem nagyon találok sehol sem, valaki segítene?

Figyelt kérdés
Lehetőleg valahol Bács-Kiskun megye közelében,az sem nagy baj ha nem pontosan itt,akárhol lehet igazából,csak jobb lenne ha közelben találnék valami tenyésztőt. Még annyi,hogy egy nem törzskönyvezett és egy törzskönyvezett dobermannak kb mennyi az ára?
2016. máj. 15. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem torzskonyvezettet nem érdemes venni, mert akkor inkább a fajtamentők/menhely.

A Törzskönyves olyan 100/150.000-től

2016. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs törzskönyve, akkor az nem dobermann, hanem dobermann jellegű keverék.

Nem a tk-től kerül többe. Itt van pár kennel: [link]

2016. máj. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Szóval kell egy bizonyos fajta kutya, lehetőleg minél közelebb ahhoz a helyhez, ahol laksz.

Miért is kell dobermann?

Miért is mindegy, melyik kennel, milyen vonalra tenyésztett, milyen jellemző képességekkel rendelkező szülőktől ?

Mert a dobermann egy fajta neve. Viszont minden egyed más és más .

2016. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem biztos,hogy doberman lesz,több esetleges fajtát is kiválasztottam,de a többire több jellemzőt találtam mint erre. Nem mondtam hogy mindegy a kennel,azt kértem hogy írjatok néhányat és majd megnézem az ottani kutyákat.
2016. máj. 15. 19:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha még kennelt se találtál meg már ez is kérdés, hogy törzskönyv nem törzskönyv, akkor én nem vennék a helyedben dobit. Ez a kutya nem olyan mint egy kis pincsi, hogy ha nem bír magával akkor lerúgod vagy továbbpasszolod másnak. Nagyon nem mindegy, hogy honnan van, mert ha kifogsz egy olyan habitusú kutyát, az akár rád is veszélyt jelenthet - márpedig az olcsó szaporítóknál általában ilyen kutyák vannak. A dobi olyan gazdiknak való, akik azért már otthon vannak a kutyád dolgokban. A kérdésedből meg bocs, de nekem nem az jön le, hogy te nagyon otthon lennél benne vagy egy képeskönyven kívül bármi más tudás a birtokodban lenne.
2016. máj. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én sajnos nem tudok segíteni (ne vedd sétésnek) de ha még eddig nem olvastál könyveket a kutya nevelésről akkor gyorsan kezd el... még azelőtt tudjál meg mindent minthogy megvennéd a kutyát!!! ha már olvastál sok könyvet akkor meg bocsi! :) sok sikert majd a neveléshez
2016. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak törzskönyvezett dobermannt vegyél, tenyésztőtől. Olyantól, ahol a szülőknek megvannak a szűrővizsgálataik az örökletes betegségekre, és tenyészszemlével rendelkeznek. Még jobb, ha német tenyészszemléjük is van (ZTP).

Nem csak a küllem számít, hanem a megfelelő idegrendszer és egészség is - gondolom, nem szeretnél beteges, vagy félős vagy túl agresszív kutyát.

Na a nem megfelelő helyről származó kutyáknál ezek könnyen előfordulhatnak.

Kennelek könnyen találsz a neten, és itt is érdeklődhetsz: [link] < magyar dobermann klub oldala.

Ára kb. 120-200 ezer között.

2016. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Volt már 2 kutyám,szóval nem vagyok annyira zöldfülű a kutyatartásban,csak ilyen kutyám nem volt még,egyszer volt egy yorkim egyszer pedig egy beaglem,szóval ilyen 'óriás agresszívnek mondott' kutyám nem volt még.
2016. máj. 15. 23:14
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha dobermant veszek akkor mindenképpen tenyésztőtől,csak kíváncsi voltam,hogy árban mennyi a különbség a tk-s és nem tk-s doberman között.
2016. máj. 15. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!