Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most vettük a Labrador FAJTISZ...

Most vettük a Labrador FAJTISZTA kutyánkat, hat hetes. Folyton a nadrágunkat rágja és nem nagyon akar leülni se. Napi 10-15 órát simán alszik. Hogy tanítsam meg pár dologra?

Figyelt kérdés

Pl: Van neki kennelje de ha beviszem, nyüszít és nem marad bent. Tudtok tanácsot adni? Illetve ahogy feljebb is írtam harapdálja a nadrágunk, és ne akar leszállni róla. Mit csináljak, hogy abba hagyja?

A Válaszokat előre is köszönöm!

Hülyeséget ne írjatok! Köszi!


2016. máj. 15. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Olvasd el a többi százezer ilyen kérdésre adott választ légyszi.
2016. máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Amikor rágja a nadrágod, tiltani kell.


Egyébként meg szaporított, keverék kutyát vettél.

2016. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Faj: Maga a kutya, mint faj. Ezen belül vannak a fajták, mint pl: Golden retriever, labrador..Tehát te egy szaporítótól vásároltál egy kölyköt, ami kérdéses hogy egyáltalán labrador-e..Mellesleg 6 hetesen még elég korai elhozni a kiskutyát, általában 8 hetes korukig maradnak az anyjukkal. Megkérdezhetem h mennyiért adta a szaporító a fajtiszta labidat? :)
2016. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
6 hetes kutyát törvény szerint nem lehet elhozni az anyja mellöl...a kutya lehet hogy fajtiszta, de nem fajtatiszta, az hót ziher
2016. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Akkor te ne írj hülyeséget. A fajtisztát nem tudom miért emelted ki, gondolom fel akartad hívni rá a figyelmet hogy még azt se tudod hogy fajtatisztának hívják


De vannak problémák


- 6 hetesen nem hozunk el kutyát, de jobb helyeken oda se adják ennyi idősen, szóval gondolom milyen helyről származhat.


- rágja a nadrágot? Talán rá kellene szólni nem gondolod? A kutyát nevelni kell, nem játékot vettél


- nem akar leülni? 6 hetes kutyát nevelhetsz, rád se fog bagózni. De amúgy az ülést is tanítani kell, akármilyen meglepő.



Szóval először is ha már képes voltál hasra ütés szerűen kutyát venni, legalább egy rohadt könyvet is vegyél hozzá és olvasd el. Sose értettem miért kell olyan embereknek kutya, akiknek annyiban kimerül a hozzáértés, hogy felismerik, hogy jééé az egy kutya.

2016. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

fajtAtiszta

De a tiétek nem az. És még túl kicsi, törvény szerint nálatok se lehetne. És leghalványabb fogalmatok sincs a kutyanevelésről. És ha tényleg tudni akarnád a választ, akkor vennéd a fáradtságot, hogy rákeress a neten. Nagyon sajnálom szegény FAJTISZTA kutyát, hogy ilyen család jutott neki, illetve az életemet merném rátenni a fogadásra, hogy 1 éven belül ki fogjátok őt tenni, mert így meg úgy viselkedik. Holott csak annyi lesz vele a gond, hogy ti lusták vagytok megnevelni. Már most kérjetek felvételt neki a menhelyeken, ugyanis több hónapos várólista van...

2016. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
5. vagyok, nem tudom miért olvastam, hogy nem akar leülni. Azt hittem azzal is gond van...a butaságod elvakított...elnézést.
2016. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Mielőtt egy kutyát megvesz az ember jó volna ha 1-2-3-4-5.... könyvet elolvas a kutya neveléséről... :-/
2016. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk a KEVERÉK kutyánk kiskorában ugyanígy viselkedett, mivel még kölyök sokat kell rágnia.. Vegyetek neki sok játékot amit tud rágni és azzal játszatok vele, hogy megtanulja, hogy azt harapdálhatja.. ha így tesz meg is jutalmazhatjátok.

Azért sírdogál mert még kicsi és fél. Még az anyja mellett lenne a helye. Játszatok vele nagyon sokat. Úgy tudom, hogy nem szabad rögtön pattanni ha sír mert akkor megtanulja, hogy hogyha hangoskodik akkor kimentek és azért is csinálni fogja.. de mivel itt még egy nagyon fiatal kiskutyáról van szó inkább azt javasolnám, egyenlőre a házban is lehetne veletek.

2016. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

A 6 hetes, fajtatiszta-e dolgot már leírták.


6 hetes babakutya. Amikor rág, akkor ő játszik. A nadrágotok helyett rongyozzatok vele. Legyenek játékai, rongyok, amivel játszotok vele, a rongyot húzhatja, haraphatja. Tömör, zsinórra felfűzött gumilabdával is játszhattok vele.

Amikor olyan dolgot harap, amit nem kéne, akkor fizikailag megakadályozzátok, közben mondtok egy tiltószót (pl. nem, hagyd - mindig ugyanazt). Utána ajánlotok fel neki más játékot, amit szabad, és erre rádicsértek.

Milyen kennelje van? Kinti? Vagy szobakennel?

Kennelhez is fokozatos kell szoktatni, bármelyik is. Először csak egész rövid időre küldöd be, pl. úgy, hogy bedobsz egy jutalomfalatkát, és ő beszalad megenni, majd kiszalad. Megdicséred, amikor beszalad. Később majd kaphat valami finom rágcsálnivalót a kennelben, ekkor 1-2 percre bezárhatod, majd kinyitod neki. És így tovább. Cél, hogy azt érezze, hogy jó dolog neki oda bemenni, szeresse meg.


Most még remélem veletek alszik a házban. Az ideális az lenne, ha felnőttként is kinti-benti lenne, de míg ilyen baba, addig mindenképpen veletek legyen a házban, és együtt menjetek ki az udvarra, ha ébren vagy. Minden evés, alvás után vigyétek ki.


Ha megvannak az oltásai (kb. 12 hetes kor), menjetek kutyaoviba. Ott nagyon sok mindent meg fogsz te mint gazdi tanulni a kutyanevelésről.

2016. máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!