Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hempereg bele a kutyám...

Miért hempereg bele a kutyám mindenbe, ami büdös?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesítő ,hogy ha kirándulunk, mindig talál valami büdöset(döglött hal, döglött patkány, kutyaürülék), amibe belehempereg, aztán nem lehet róla lemosni a szagot. Miért csinálja? Mit tegyek ellene?

2016. máj. 15. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én kutyámról olvasnék :) Most éppen finom lószar illata van :D

Egyébként ez egy ösztön náluk, hogy elfedje a saját szagát, aminek ugyan már semmi haszna nincs, de az ösztön sok kutyában erősen dolgozik még.

Megoldás: tartsd szemmel, és ha látod a jeleket, hogy hemperegni készül valószínűleg, azonnal tiltsd. Csak az ember nem mindig veszi észre időben sajnos. Én ma így jártam. Van egy boldog, és baromi büdös kutyám :)

2016. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Leszóltad a lovakat?! :D
2016. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bogi, eszemben sincs leszólni őket :D Mondom, finom lószar illata van. :)


Egyébként szeretem a lovakat, csak azt nem szeretem, hogy a kutyám idióta és muszáj minden rohadt büdös dologba belefetrengenie :D

2016. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem minden normalis kutya ezt teszi:)))

Nagyon kellemetlen tud lenni neha...resen kell lenni.

Tilthatod ezerrel,amint teheti ugyis belehempereg.

2016. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha valamit a szokásosnál is izgatottabban szaglászik, abból valószínűleg hempergés lesz. Akkor kell résen lenni. Az én kutyám is sokszor eljátszotta ezt. A legdurvább az emberi fos volt, de volt dög is és egyéb állati ürülék is. Hál' istennek már nagyon rég csinálta de ehez egy párszor le kellett üvöltenem a fejét. Most már elég, ha azt mondom, hogy hagyd vagy meg ne próbáld! Persze határozottan és úgy, hogy ne öntsön el egyből a harci ideg, mert akkor viszont szarik rám.
2016. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 16. 21:38
 7/9 anonim ***** válasza:
El akarja fedni a saját testszagát, melege van, viszket, izzad, iszappakolás. Vagy valaki izzadt kézzel simogatta, esetleg azt akarja magáról leszedni, lehemperegni. Mondjuk nemtom, hogy erre miért pont egy halott patkány lenne a legalgalmasabb.. Vagy yolo! :D :S "Ilyet úgyse fogok többet találni, nosza" Vagy lehet, hogy szeretne kapcsolatba lépni többi kisállattal, csak egyedül van ilyen szempontból. Lehet, hogy kéne neki másik kutya, aki a társa lenne. Amúgy érdekes, igazából nem tudom, csak ezek jutottak az eszembe.
2016. máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*Ja egyébként ismerek kutyát, aki szeret trágyában dagonyázni. Lehet, hogy jól hűsíti, utána le szokott mosva lenni slaggal:) Azt igazából nem szereti:S :)
2016. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 elwera ***** válasza:
Nekem 2 kutyám van, az egyik fürdetés után 1-2 nappal szokott találni valamit amibe belehempereg, persze ráüvöltök, megijed és abbahagyja. Lehet hogy túl tiszta és büdös akar lenni.
2016. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!