Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet, hogy a kutyusunk bejöhessen?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja fogadtunk örökbe egy kölyökkutxát. Nagy a szőre és nem kifejezetten kistestű, de én mégis szeretném,ha bejöhetne a lakásba is. Apukám nagyon nem szeretné 😕 ( Egyébként a kutya jól érzi magát kint is, mielőtt még szidó válaszokat kapnék!) A válaszokat előre is köszi.
2016. máj. 15. 22:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%

kutya nem való lakásba,se a kis szoba cirkáló sem.

És azért mert egy állat,és ott érzi jól magát.

Márt csak azért sem mert nem zuhanyzik,nem hord cipót.

És a ő a fenekét kinyalja.


De ha téged ez nem zavar ,inkább te költözz ki hozzá.



Ennyi erővel,én meg elefántot fogok tartani a lakásba.

Jó?


Tudjátok hogy igazam van,de szeretem a mínuszokat csak nyugodtam köszi

2016. máj. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Egy kölyökkutyának, főleg egy nehéz sorsú örökbefogadott kutyának kell a falka közelsége.

A kutya a falka tagja, ahhoz hogy ő is ezt érezze, kell, hogy bemessen a házba.

Ő nem házként látja, hanem a falka lakhelyeként.

Jobban kötődik.

A szobatisztaság jó esetben menni fog, (bár ez korfüggő is).

Emellett éjszaka jó, ha bent van a kutya, ugyanis egy esetleges betörő vagy rosszindulatú ember nem mérgezi meg (vagy árt neki másképp...)


Ezt mondd meg neki.

1-es nem a kérdésre válaszoltál és badarság, amit írsz.

2016. máj. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
mind a 2-ben van igazság. Egy kutya kutya jól tudja érezni magát kint is bent is, a megfelelő foglalkozás mellett. Ha témyleg nem kistestű és nagy szőre van én nem erőltetném a dolgot főleg úgy hogy kint is jól érzi magát (nekünk is kinti kutyánk van, mert a szüleim is úgy vannak vele, hogy a kutyának kint a helye, amikor elköltözök valószínű nekem benti kutyám lesz, de megértem őket is) Attól mert valaki nem bent tartja a kutyát nem lesz rosz gazda ezt kéne minden "csak a lakáskutya él teljes életet" felfogású embernek megérteni. Nem kell mindig egymás torkának esni, mindenki ott tartja a kutyáját ahol szeretné. :)
2016. máj. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%

# 1-es, annyira jó a humorérzéked, nagyon vicces a hozzászólásod. A legjobb a vége, a "tudjátok hogy igazam van" rész.


Kérdező, apukád miért nem szeretné beengedni a kutyát? Mivel indokolja? Ha csak a lehulló szőr az oka, azon könnyen lehet segíteni, bevállalod, hogy mindig felsöpörsz/felporszívózol utána. Vagy valami más miatt? Például attól fél, hogy a kutya rombolni fog bent?

2016. máj. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy nem fogtok tudni annyit takarítani, hogy ne legyen tiszta szőr minden-tapasztalatból. az előttem szólók indokaihoz(falkaérzet, mérgezés) még hozzátenném, hogy szerintem igenis jól érzi magát bent egy kutya. ezt úgy tudom bizonyítani, hogy ha nyitva hagyom az ajtót a kutya bejön a házba, sőt még a szobámba is feljön. ennek ellenére sajnos mi is kint tartjuk/ha napközben +15 fok van bejöhet/, mert ha nem vagyunk itthon, rombol... :( és télen pedig nem rakhatjuk ki a kutyát a +20 fokból a -10 fokba mikor elmegyünk.

aztán az én személyes indokom még az, hogy ha bent van a kutya, sokkal jobban karba tudom tartani a szőrzetét. télen mikor lucsok van minősíthetetlenül össze tudja cseszni magát és én meg nem fürdethetem meg, mert megfázik. ilyenkor fésűvel próbálom kiszedi a beleragadt sarat, de csak nagy szenvedés árán jön ki. meg télen alapvetően nem tudom fésülni, mert félek hogy kiszedem az aljszőrét s megfázik.

szóval ha apukád nem akar kutyaszőrben élni és a szétrágott dolgokat takarítani, igaza van hogy nem engedi be.

2016. máj. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Egyrészt a szőr miatt, másrészt a szobatisztaság miatt és ő gyerekkorában úgy lett nevelve, hogy a kutyának kint van a helye. Én néha , ha hidegebb, esős idő van beengedem, de nem szeretném a kutyust ezzel megzavarni.
2016. máj. 16. 08:31
 7/22 A kérdező kommentje:
És nyilván apukám is társnént néz rá ( valamilyen szinten) , de neki elsősorban házőrző. Én szeretném, ha elvihetnénk kirándulni, vagy nagyszülőkhöz. Most még ezen dolgozok. Egyébként köszönöm a válaszokat!☺😊
2016. máj. 16. 08:36
 8/22 anonim ***** válasza:

A kutyust tarthatod kint is, megfelelő helye, szigetelt ólja persze legyen, és minél többet legyél kint vele játszani, tanítgatni őt.

Annál, hogy bemenjen, fontosabb lenne most a nevelés, a korai szocializáció.

Megvannak már az oltásai? Akkor kezdd el mindennap sétáltatni. Szoktasd nyakörvhöz, pórázhoz. A kerti kutyákat is kell ugyanis sétáltatni, lehetőleg mindennap.

2016. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
5 hónapos, mèg nincs meg az összes oltása, már csak néhány van hátra. Ami a sétáltatást illeti, már járunk vele sétálni. Ha nem is minden nap de minimum minden második nap viszem sétálni. Már egyre ügyesebben jön. Most kb. spániel méretű és hámmal sétálunk. Annyit mondok, nem egyszerű kölyköt hámmal sétáltatni, de nem is lehetetlen. Egyébként, amennyi szabadidőm marad tanulás után mindig vele vagyok a kertben, játstunk tanulgatunk:)
2016. máj. 16. 10:07
 10/22 anonim ***** válasza:
6%
1-es tokeletesen igazad van es tamogatom a valaszodat de ezek itten soha nem fogjak beismerni...Ugyhogy most jonnek nekem is a piros pacsik :D
2016. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!