Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasznos, alapvető tanácsok a...

Hasznos, alapvető tanácsok a máltai selyemkutyáról?

Figyelt kérdés

Mindig is vágytam egy kutyusra,inmár 13 éve. A szüleim azok a tipikus "kedvelem,de csak 10 méter távolságból" egyének,így hát az,hogy most kaptam egyet hatalmas szó. Persze.. ennek is megvolt a maga oka.


A probléma ott kezdődik,hogy hiába olvasok rengeteg mindent róla,a fajtájáról,a neveléséről, a gyakorlat egész más.

Tegnap hoztuk el,4 hetes és kislány. Az szoptatásról mégcsak éppenhogy szokott le,mivel már nem is tudta többet táplálni már az anyja,fájt már neki. Aggódom,mert túl kicsi még talán. Tegnap este rengeteget sírt,és van egy hozzá hasonló plüss kutyám,ami kiköpött olyan,mint ő. Hozzábújt és elsem mozdúlt,ez gondolom a testvéreinek a hiánya okozza. Megszakadt a szívem. Ez a sírás meddig fog tartani?

Mellesleg meg alig eszik,tejet próbáltunk neki adni,mivel a szaporító ezt ajánlotta,de alig ivott pár kortyot,húzta el az orrát.Reggel olyan 5:30-tól vagyok fent,mert nyivákolni kezdedt,nyílván azért,mert éhes. De a tejet továbbra sem hajlandó inni. A szüleimnek ez nagyon új,és egy kicsi alvás hiánytól már is szemrehányják,hogy itt van köztünk.

Mit tudnék tenni? Mivel etessem? Milyen kellékeket vegyek? Azt olvastam,hogy a szőréhez hasonló finom anyagból készűlt nyakörvet kell vennem,mivel az nem sérti fel a nyakát.

Adhatok neki tejet egyáltalán? Mennyi idő telik el kb. amíg megszokná az új környezetét? Tanítgatni ezen a héten már elkezdhetem? Nem szeretném elkényesztetni,tehát kellenének tanácsok,hogy hogyan mutassam meg azt,hogy én legyek a főnök. Normális az,ha álmában rángatózik? Olyan mintha rohama volna.. Fenn áll az epilepszia lehetősége?

Tudom sok a kérdés,de kezdenem kell valahol.

Egyszerűen csak szeretném,ha jó gazdi lennék. :)


Bónusz kérdés: Nagyon gyerekes lenne,ha a Babóca nevet adnám neki? (: Szerintem ráillik.


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. máj. 16. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

4 hetes? Te jó ég... Még minimum 1 hónapig kellett volna az anyjával hagyni, ha tudja etetni, ha nem. Akkor a szaporítónál kellett volna tápeszerrel etetni, nem eladni egy 4 hetes kicsit... Ez undorító. Ez később komoly problémákat okozhat.

Lehet kapni kutyáknak való tápszert, azzal etesd, tehéntejjel semmiképp ne! Aztán lassan lehet átszoktatni majd jó minőségű kölyöktápra.

Egy ekkora kutyát pedig még ne akarj tanítgatni semmire, épp elég neki az ami történik vele most. Oltási programot 6 hetesen kell elkezdeni, a többit majd a doki mondja.

2016. máj. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg úgy jelenteném fel az ilyen embert mint a huzat. Képes 4 hetesen eladni egy kölyköt, és ilyeneket tanácsol, hogy tejjel etesd, amitől csak hasmenése lesz és kiszárad... Elnézést, de olyan szinten dühítő. És még mindig van, aki ilyentől kutyát vesz...
2016. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne azon aggódj hogy ki lesz a főnök, milyen nyakörvet vegyél és mi legyen a neve, hanem azokon a MARADANDÓ károsodásokon amiket az okozott neki, hogy 4 hetesen lett leválasztva. Hogy túléli -e, mert nem valószínű. Tejre a kutyák allergiások, azzal MEGÖLÖD, menni fog a hasa, kiszárad, elpusztul. Tápszert vegyél, etesd 2-3 óránként (éjszaka is) utána nedves vattával töröld meg a fenekét /hasát. Oltásai sincsenek gondolom, anélkül teljesen védtelen, nagy csoda ha eddig nem kapott el halálos fertőzést. Oltás-féreghajtás 6-8-10 hetesen. Állatorvoshoz is el kellene vinni. Marhára sokat olvashattál a dologról... A szüleidnek az méreg taps-taps idióta banda.
2016. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*meg
2016. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Arról is a szaporító tehet, hogy az agyonelletett szukája már nem hajlandó etetni a kölyköket... De azért csak pároztatja megint a szerencsétlent.
2016. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ne akasszuk a hóhért,rendben?! Mindent megfogok tenni.
2016. máj. 16. 08:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akasztjuk a hóhért, elmondtuk a tényeket. Ne azzal foglalkozz, hogy tanítod, hanem azzal, hogy életben maradni. Persze háborogni sokkal könnyebb mint beismerni, hogy egy idióta vagy.
2016. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég.

Ilyen helyről nem szabadott volna kutyát hoznod! Remélem, legalább nem fizettél érte...

Hiába olvastál a fajtáról, nevelésről stb., az a normálisan, 8 hetes kora után elválasztott kutyákra vonatkozik. A fajta jellemzőit sem kell elvárnod tőle, ugyanis az ilyen szaporítós kutyák nem fajtatiszták. Sem küllemre, sem természetre nem biztos, hogy olyan lesz, mint egy máltainak lennie kell.

4 hetesen még nagyon nem szabadott volna elhoznod!

A szaporítót tényleg fel kellene jelenteni.

Na de a baj már megtörtént. :(

Tejet ne adj neki! Még szerencse, hogy nem issza meg, mert csak árt neki. Vegyél kutyatápszert, és azt adj neki, plusz mellette már kapjon starter tápot is. Jó minőségűt válassz. Nagyobb állatos boltokban, vagy az internetről rendelve tudsz venni ilyeneket. Inni vizet. Ha nem tud még tálból enni, a tápszerrel cumiztathatod is, a kölyöktápot is beáztatva, felpuhítva kell adni.

Napi ötször kapjon még legalább enni. 6 hetesen már elég négyszer.

A sírás még jó néhány napi el fog tartani, 1-2 hétig is akár.

Tanítgatni majd 8 hetes kora után kezdheted, játékosan. 4 hetesen még baba nagyon. Most anyja helyett anyja kell, hogy legyél.

Sürgősen szerezz be tápszert, tápot, mert ők hamar kiszáradnak, és kezdd el etetni.

Állatorvoshoz is el kell vinned. Féreghajtót kell kapnia, mert szinte biztos, hogy férges. Első oltás 6 hetesen, plusz chip. Második 8 hetesen, és így tovább. De ezeket az állatorvos már elmondja neked.

2016. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Intézkedtem,rendben lesz a kicsi!
2016. máj. 16. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!