Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyen el merjem engedni...

Ilyen helyen el merjem engedni? Ti hol gyakoroltátok először a behívást?

Figyelt kérdés

Elkezdtünk a kutyámmal sétálni járni, viszont eddig csendesebb helyeken flexit használtam, de találtam egy szántóföldes területet, ahol nem is látni a táj végét, ott sehova sem tudna elrohanni, így arra gondoltam, hogy ott el lehetne engedni.

Ha nem jönne vissza elsőre, vinném a kedvenc játékát, arra bárhol bármikor felfigyel, így arra tuti visszajönne.

Ilyen helyen el merjem engedni?

Ti hogy tanítottátok meg a bombabiztos behívást?

(És persze ezután egyre ingergazdagabb helyekre vinném, ha ilyen mezőn már tökéletesen működik.)



2016. máj. 16. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Én személy szerint az enyémet az utcán sétálva tanítottam meg arra akármilyen hosszú a poráz várjon meg . Azota elmerem engedni ilyen kietlen területen is mert 3-4 méter után már megfordul megnézni merre vagyok ha nem mondom ,hogy mehet elsem mozdul :)
2016. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És ezt hogyan csináltad?

Amikor én a flexivel viszem, akkor is megáll és nézeget hátra, de biztos tudja, hogy most rajta van a póráz. Közben bennem van az is, hogy ha nem engedem el a hatalmas területen sem, akkor sosem leszünk előrébb, meg nem tudna ott merre elfutni úgysem, remélem:D

2016. máj. 16. 12:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugy történt ha megállt visszanézni mondtam neki, hogy mehet mindaddig amig ezt egyszer sétaközben le nem vettem a porázt . Annyira belerögzült ,hogy a póráz levétel után is igy csinálta utána kezdtem kietlen helyekre hordani. Ott is ugyan ez volt egy darabig nem is merészkedett tovább mint utcai sétánál de ma már ugy sétálunk ,hogy sokszor észre sem veszem ,hogy arra vár mikor szólok :)
2016. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan engedd el, pláne, ha tudod, hogy a kedvenc játékra visszajön.

Ha mégsem jönne rögtön, akkor kezdj elfutni tőle, és úgy hívd. Ösztönösen utánad fog futni.

Figyelj arra, hogy többször hívd magadhoz, de ilyenkor ne tedd a pórázt, hanem játssz vele, jutalmazd. Öröm legyen számára, ha visszamegy hozzád.

2016. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Most értünk haza, és első alkalommal, de nyugodtan alszik, hihetetlen:D

Elengedtem, nálam volt azért a labdája, de ahogy 10-15 méternél messzebb szaladt, megállt és bevárt. Igen, ezt olvastam, hogy többször hívni kell, és újra elengedni, így ezt csináltam, és mindig első szóra visszajött, annyira büszke voltam rá, és szuper volt látni, ahogy rohangál:)

2016. máj. 16. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha biztosítani szeretnéd a behivást, akkor bújj el a kutyus elől néha. Persze ha nem talál akkor hívd, ha megtalál nagy öröm. A végén már a fél szeme rajtad lesz, nehogy "elhagyja" a gazdit. Én már nem igazán tudok elbújni a kutyám elől. Azért te sunyiba figyeld, hogy mit csinál, csak ő ne lásson téged.
2016. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elbújás tényleg beválik, én erdős részen csináltam a kutyámmal, azóta folyamatosan szemmel tart engem :)


Sőt, ennek még van egy nagy előnye. A kutya megtanulja, hogy szimat alapján találjon meg!

Mi megnéztünk séta közben ilyen kolostorromokat és a kutya beszaladt és eltévedt. :D Direkt nem mentem utána csak hívtam, 1 percbe telt mire visszatalált, de magától visszatalált :D

2016. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet, habár ezen a mezőn csak az elején van erdős rész, de kipróbálom ma:D
2016. máj. 17. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!