Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A huskynk 4 honapos és nem...

Coma kérdése:

A huskynk 4 honapos és nem hajlando sétálni csak szűköl és maga alá pisil és ránk ugrik mit tehetünk hogy ne csinálja ezt akitől vettük lehet hogy bántotta?

Figyelt kérdés
2016. máj. 16. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Jól bevásároltatok.

Egyáltalán, honnan vettétek?

2016. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem tenyésztőtől vettétek?


Először a kertben próbáljátok pórázhoz szoktatni, játékosan, jutalomfalattal, hogy a pórázt jó élményhez kösse.

Érdemes lenne kutyaovit is felkeresni vele.

2016. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha normális helyről, tenyésztőtől vásároltad, nem valószínű, hogy bántotta.

Vidd kutyaoviba, majd suliba, ott tudnak tanácsot adni.

2016. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám dettó ezt csinálta, de csak a városban. Neki az erdő-mező a terepe, ahol nincsenek emberek, autók. Talán a suliban oldódhat valamelyest bár nekünk ez sem vált be. Nem tudott rám figyelni, mert mindig csak azt leste, honnan jön a veszély. Megmondták az oktatók is, hogy ez genetikai eredetű, gyenge az idegrendszere. Javítani lehet rajta, de sosem lesz egy városi vagány. Valahol mondjuk nem is bánom, mert én is szívesebben vagyok a természetben. Próbáld meg olyan helyre vinni, ahol nincs annyi zaj, távol mindentől és nézd meg ott hogy viselkedik.
2016. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtöl vettük de lehet hogy a harmadik válaszadónak lehet igaza minden esetre köszönöm a válaszokat én is az idegrendszerére gondoltam
2016. máj. 16. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Az enyém akkor viselkedett így, amikor apám hülye haverja hirtelen beindította mellette a motorját. Onnantól kezdve nem akart kimenni a kapun, pedig már kezdett egész jól sétálni és a pórázt látva már tudta, hogy megyünk. Akkor egy hétig nem is próbálkoztam, majd ráadtam a pórázt az udvaron és úgy játszottam vele. Pár nap múlva már úgy örült a póráznak, mint előtte és simán ki is ment a kapun. Ha motort hallott, egy ideig még volt, hogy lefeküdt és nem akart jönni de ilyenkor leültem mellé, simogattam, beszéltem neki és egy idő után elhagyta.


Amúgy ha tenyésztőtől vettétek a kutyust, hívjátok fel, hogy mi a teendő. Ők már bizonyára felneveltek pár huskyt.

Ha pedig hirdetés alapján vetted valakitől, aki tenyésztőnek mondta magát d erről papírt felmutatni nem tudott, akkor valószínű, hogy ideggyenge (esetlegesen bántott) kutyust kaptál.

2016. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy azért ne add fel. A határozottság nagyon fontos. Ne sajnáld őt (ez a legnehezebb),ne nyugtasd és simogasd, mikor fél, mert ezzel csak megerősíted a félelmét. Ne engedd, hogy meneküljön a szitu elől. Próbálj meg csak megállni vele, hogy lássa, nem történik semmi rossz. Ha látod, hogy megnyugszik, akkor dícsérd meg. Ha olyan, mint az én kutyim, akkor nagyon nehéz lesz. Egy jó darabig én sem erőltettem a dolgot,mert sokszor a szívem szakadt meg. Most viszont kénytelen vagyok néha a városban is sétálni, mert a hegyen, ami alatt lakok és ahova napi szinten jártunk, most két alkalommal futottam össze vaddisznóval. Első alkalommal a kutyámat konkrétan megkergette (azt hittem ott halok meg az ijedségtől). Mindennap meg kocsikázhatok vele, hogy olyan helyekre járjunk ahol csak a háborítatlan természet van. Tehát fogom a pórázt és határozottan elindulok vele. Hozzáteszem, már másfél éve nevelem és ezalatt az idő alatt nagyon szoros kötelék és bizalom alakult ki köztünk. Tehát jön velem, mert muszáj neki, már nem kakil maga alá, nem remeg úgy,mint egy nyuszi de sajna a sétát sem élvezi úgy, mint amikor kint vagyunk a természetben. Nem szaglászik, látni rajta, hogy nem tudja elengedni magát. És ez nekem sem jó. Bocs, ha hosszú voltam. Sok sikert és kitartást!
2016. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*nem kocsikázhatok
2016. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kitartó vagy látszik hogy nagyon szereted a kutyádat aminek örülök nálunk viszont csoda történt ugyanis vettünk hámot és azzal sétál mint akit kettévágtak ugy néz ki csak a nyakörv zavarta ennyire.
2016. máj. 20. 13:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is örülök, hogy megoldódott a problémátok. Akkor te sokkal szerencsésebb helyzetben vagy. Nekem a küzdelem jutott de nem baj, mert ezért a kutyáért bármit megtennék.
2016. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!