Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni erről?

Hogy tudom leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Mikor kaja idő van akkor a 3 hónapos német juhászom állandóan odamegy a macska vagy a masik kutyam kajajahoz es azt akarja enni. Finom kajat kap,meg minden, és próbáltam azt is hogy mikor teszem le a kajat akkor a kiskutyanak a haz egyik vegere teszem a masiknak a haz masik vegere, de kiszimatolja es odamegy. Allandoan nyomom elfele de hiaba,mikor elmegyek folytassa. Az ovet pedig nem eszi. Hogy szoktassam le errol?

2016. máj. 16. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ne engedd, fizikailag akadályozd meg. És ne menj el, maradj, míg a másik kutya és a cica befejezik az evést (ha a macska hagy maradékot, azt meg vedd el, hogy ne férjen hozzá a kiskutya).

Nem kell a ház másik végére tenni, állj közéjük, és ne engedd oda, és kész.

2016. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké,de hosszu tavon nem hiszem hogy jo megoldas lenne.. Leszoktatni errol nem tudom valahogy?
2016. máj. 16. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:

"Allandoan nyomom elfele "


Ne nyomd. Lökd.

És kb a mostaninál úgy 3-5-ször keményebben. És gondolatban is vedd komolyan saját magad, egyszerűen határozd el, hogy úgy nyakonvágod, hogy kétsége se legyen a szándékod felől, és eszébe se jusson folytatni ezt.


Onnan fogod tudni, hogy elég határozott voltál, hogy ő is komolyan fog venni, és ezt maximum 2-szer kell megcsinálnod.


Aztán ha megtorpan, maradj ott addig, amíg láthatóan fel nem adja, és magától arrébb nem megy.

De azt se úgy csináld, hogy csak úgy állsz ott tétován, hanem nyilvánítsd ki testbeszéddel, hogy az a te tulajdonod, folyamatosan tartsd a szemkontaktust, de úgy , hogy egyértelműen megértse, hogy ha 1 lépést közelebb megy, jön a következő rendreutasítás.

Aztán ha arrébb ment, add oda a kaját a másik kutyának, és hagyd ott, hogy az birtokba vehesse.

2016. máj. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!