Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezekben meglehet bízni?

Ezekben meglehet bízni?

Figyelt kérdés
Jófogáson vásárolt kiskutya aki törzskönyvezett,az biztos fajtiszta lesz ugye? Ugyanez a helyzet van másban is: a városunkban szokott lenni havonta vásár(akinél nincs annak leírom,hogy olyan mint egy piac, de nem csak zöldség gyümölcs van,hanem csomó ruha,cipő, édességes,növények,háztartási szerek, lovak,birkák,macskák,kacsák,kutyák stb.. Tehát ez egy nagy piacszerű) és amint ugye ide is leírtam kutya is kapható. Ha adnak a kutyához törzskönyvet csak akkor vegyem meg? Vagy törzskönyv nélkül sincs probléma? Amúgy előző kutyám vásári kutya volt törzskönyv nélküli beagle,de fajtiszta volt,és ahogy megnőtt,esküszöm szebb beaglet nem láttam nála. Igen,úgy tűnhet mintha megválaszoltam volna a saját kérdésem,de ez egyszeri eset volt csak és szeretném tudni az általánosságot.
2016. máj. 16. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

le leszek pontozva, de lutri az egész.

törzskönyv ide vagy oda, attól még lehet egészséges ép idegrendszerű kutyád és fordítva.

2016. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) igen,mindenhol azt írják hogy törzskönyv nélkül az már nem is lehet fajtiszta stb..
2016. máj. 16. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

sőt abba is belkötnek, hogy nem fajtiszta hanem FAJTAtiszta..

és csak iszonyat drága kutyatápot kell mindenkinek venni, mert ha normális bolti táppal eteted akkor szörnyű gazda vagy..

:D

2016. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Fajtatiszta kutyát tenyésztőtől érdemes venni, törzskönyvvel, szülőknek legyenek meg a szűrővizsgálatai és tenyészszemléje.

Valóban nem minősül fajtatisztának, ha nincs származási lapja, csak fajtajellegű keveréknek. Még akkor is, ha küllemre pont olyan, amilyennek lennie kell annak a fajtának (ami egyébként ritka).

Tehát vásárban, jófogáson stb. kapható, törzskönyv nélküli kutya az lutri. Vagy egészséges lesz, vagy nem. Vagy olyan lesz, mint az a fajta, aminek vetted, vagy nem.

Egyébként, ha nem fontos, hogy törzskönyves legyen, mert nincsenek vele olyan céljaid, amihez ez kell (pl. kiállítás), akkor megfelelő lehet egy keverék kutya is, legalább azért nem kell pénzt adnod, és ami a legfontosabb: nem támogatod a szaporítókat.

2016. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pontosan!:D azt is mondják,hogy ne adjunk nekik kajamaradékot(oké van amit tényleg nem szabad) előző kutyusom kapott egy héten 2-3szor maradékot és elég szépen eléldegélt 12 évig,egyszer sem volt beteg úgy igazán:)
2016. máj. 16. 21:18
 6/9 A kérdező kommentje:
4es: igen apukámmal is beszéltünk erről a tk dologról,és én se versenyre vinni nem akarom,se kiállításra,csak egy egyszerű háziállatnak szeretném:)
2016. máj. 16. 21:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg látogass el a közeletekben egy menhelyre, úgyis kiskutyák tömkelegét adják le mostanában. Sokkal jobb érzés megmenteni, mint pénzen vásárolni :)
2016. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
egy jó módszer, hogy a jófogásos vagy kiskutya.hu-s eladót csekkold. (én is így csináltam) a tévhitekkel ellentétben akad olyan TENYÉSZTŐ igaz nem sok, de aki drágábban adja a kutyát törzskönyvel valószínű az. Szóval megnézes a nevét és ráekeresel facebookon és abból kiderül, hogy tényleg tenyésztő vagy csak egy gagyi szaporító.
2016. máj. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha fontos a törzskönyv, akkor tenyésztőtől vegyél, ha nem, akkor viszont ne a piacon vegyél törzskönyvvel, mert oda tenyésztő nem hiszem, hogy kivinné árulni.


Ha nem az a lényeg, hogy törzskönyves kutyád legyed, akkor tényleg a menhely a legjobb, ahol nem nyerészkedés céljából adják a kutyát, hanem hogy szerető otthona legyen.

Ott biztos, hogy mindent elmondanak a kutyáról és megmondják, hogy ajánlják e neked vagy sem, illetve nem titkolnak el esetleges egészségügyi problémákat sem.

2016. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!