Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csirkefejről le kell szedni...

A csirkefejről le kell szedni a csőrt a kutyának?

Figyelt kérdés
Ma végre vettem csirkefejet a 1,5 éves bullterrier kutyámnak. A boltban azt mondta az eladó, hogy ne szedjük le a csőrt róla, de sok helyen meg azt olvastam, hogy inkább le kéne vágni róla. Most nem tudom eldönteni, hogy leszedjem vagy sem ? Illetve mennyi ideig főzzem, 10-15 perc elég ?

#kutya #étel #állattartás #csirkefej kutyának
2016. máj. 17. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kiskutyának mi leszedtük a csőrt, és rendesen puhára főztük a fejet..
2016. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csontot soha nem adunk főzve, mert szilánkosra törik, ha ragaszkodsz a főzéshez, akkor ne adj csontosat inkább (vagy nagyon meggondolva, de puha csontokat pl. nyak!

Nem kell leszedni, csak a tenyésztőnél szokták, ha még nincs 8 hetes, utána nem kell. Bullterriernek meg főleg nem kell, ha csivid lett volna akkor talán. :)

2016. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mehet nyersen, úgy ahogy van. A csőr csak szaru, puhább, mint a nyers csont, sokkal könnyebben emészthető, és nem is hegyes, fogd meg, lekopik az, ahogy eszik a csirke, és folyton veri bele a földbe. Viszont a csont tényleg megkeményedik főve, szóval én nem erőltetnék semmilyen főtt csontot.
2016. máj. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig mindig főtt nyakat meg farhátat adtunk neki, nem főztük péppé neki. Akkor elég lenne ha csak leforrazzuk, mert nyersen annyira nem akarom neki adni, mert attól függetlenül, hogy bullterrier elèg sokszor megy a hasa xD Elég kènyes gyomra van, pedig mindent megeszik.
2016. máj. 17. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A nyerssel nem szokott probléma lenni, még érzékeny gyomrúaknál sem, egy próbát szerintem megérne, de forrázd, ha úgy jobban tetszik :) Az nem érinti a csontot, úgyhogy belefér.
2016. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem kell leszedni, dehogy kell. nem lesz attól baja. Nyersen szoktasd rá, meglátod jobban fogja szeretni, elvégre ragadozó
2016. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nyersen adjuk! És nem szedem le a csirke fejeről a csőrt. Mikor megvettük a kutyánkat a tenyesztő azt mondta h fött rizst és főtt csirkefarhátat szokott kapni, no nálunk ez ment 3 hónapig de folyamatosan gond volt a székletével, hol nyákos híg volt, hol kemény pedig ugyanazt kapta minden nap. Áttértünk a BARF-ra azóta nyersen kap mindent és makk egeszßeges és a széklettel sincs gond. Sok sok pozitív dolog van a nyers étrendtöll! Szebb a szőre, a foga, nem büdös a szája, nincs kutyaszaga pedig kinti kutya, egy bernáthegyi! Sokkal energikusabb és jó kedvű. Jah és eltüntek a bolhák meg a fülrázás is.
2016. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!