Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyust, de...

Szeretnék egy kutyust, de anyukám nem engedi, hogy legyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már mindent felvázoltam anyunak.Mondtam hogy fogadjunk örökbe egy kutyust ideiglenesen,hogy megtapasztaljuk a jó dolgokat és a hátrányait.De nem akarja még igyse.Már van egy ötletem,de nem biztos,hogy beválik.

Valakinek van valami jó ötlete,hogy hogyan vegyem rá anyukámat?

Olyan válaszokat nem szeretnék amibe az lesz leírva,hogy milyen nagy felelősség egy kutya, stb.Nem ez a kérdésem.Legyetek szívesek olyan választ írni ami erre a kérdésre megfelel.

Előre is köszönöm a kérdéseket:Fanni



2016. máj. 19. 16:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Bizonyíts neki. Tanulj jobban, takaríts, csinálj ugy mintha lenne egy kutyád.
2016. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ötletet akkor tudok írni, ha meg tudod mondani, miért nem engedi. Mi az oka?

Lehet sok minden:

- nincs rá elég pénzetek

- nem akar/nem tud felelősséget vállalni, nincs rá ideje, energiája

- nem szereti a kutyákat vagy fél tőlük

stb.


Kérdezd meg, mi pontosan az oka, úgy könnyebb tanácsot adni.

2016. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Az a baja hogy a kutya nem való a lakásba meg ő szerinte büdös
2016. máj. 19. 16:31
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a véleménye, akkor úgysem tudod rávenni.
2016. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Én azt találtam ki hogy a barátnőmet megkérem hogy hozzon egy kutyust nekem úgy mint ha ajándékba kapnám tőle.akkor anyu biztos hogy nem rakná ki a kutyát.
2016. máj. 19. 16:44
 6/27 anonim ***** válasza:
47%

Pedig szerintem kirakná, vagy inkább elajándékozná valakinek. Ilyennel nem is próbálkoznék. De amúgy meg igaza van. Egy kutya nem való lakásba. Tudom, én is gyerekként szerettem volna egyet, jól tanultam, mindig besegítettem a házimunkába, bevásároltam, főztem, sütöttem. De egyáltalán nem érdekelte őket, mert a kutya nem lakásba való és büdös. Pár évvel később ezt be is láttam, mert bárkihez is mentem, akinek volt kutyája, rettentően büdös volt a lakásuk.

A másik dolog meg az, hogy attól is tartanak, hogy majd a kutya rajtuk marad. Egy kutya jobb esetben 15 évig él. Most te gondolom alapiskolás vagy, pár év múlva befejezed aztán lassan elérsz az egyetemig. Egyetem mellett egyre kevesebb időd maradna kutyázni, szóval a szülőkre maradna csak. Gyereknek olyan esetben vesznek kutyát, ha a szülő saját maga is akarja. Mert nagy részben az ő felelősségük, nem pedig a gyereké. De majd ha egyszer lesz saját lakásod, annyi kutyát fogadsz örökbe, amennyit akarsz.

2016. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon rossz ötlet, anyukád nem hülye, tudni fogja hogy így akarod kijátszani őt. Mérges lesz rád, plusz a kutyára is. Gondolkozz felnőttesen! Mivel nem a tied a ház, nem te vennéd a tápját, oltásait, gyógyszereit, felszerelését, mondj le róla addig, amíg saját magad nem tudod megadni neked ezeket. Te se örülnél neki, ha egy nem kívánt terhet a nyakadba akasztana valaki.
2016. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
6: egy ápolt szőrű kutya nem büdös. Max ha nincs ivartalanítva lehet valamilyen ivari szaga, de pl. az enyém ivartalanított és még közelről sincs semmilyen érezhető szaga, csak ha már beledugod az orrod a bundájába, de akkor is csak sima szőrillat.
2016. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%
Én sem szeretnék kutyát lakásba, semmivel nem tudnának rávenni, hogy megtegyem. Így aztán mi tartottunk madarat, persze az is piszkol és büdös.
2016. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Akkor virtuálisan örökbefogadok egy kutyát a menhelyen csak ugye azt nekem kellene fizetnem de nem tudom hogy honnan szedjek elő pénzt
2016. máj. 19. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!