Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám foga tövén sárgás...

A kutyám foga tövén sárgás lepedék szerűség van. Mit tegyek, hogy lejöjjön?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kutyám, és egy ideje (max 1 hónap) büdös a lehelete, de úgy voltam vele, hogy biztos az ételmaradéktól (néha adunk neki). Most azonban játszottam vele, és amikor harapdálta a kezem, láttam, hogy a foga tövében, ahol az ínye van, barnás sárgás lepedék szerűség van.A FOGÁN, tehát nem genny, és gyulladás, csupán a foga sárgás. Ez mitől lehet? Valóban emiatt büdös a szája? Hogyan tudnám eltüntetni? Most hirtelen a Pedigree márkának egy rágókája jutott eszembe, amit kifejezetten ilyen "fogfehérítésre" készítettek. Érne az valamit?

2016. máj. 19. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Fogköve van. Állatorvoshoz kell vinni, ő altatásban megoldja. Te ne bántsd neki.
2016. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
A pedigree fogtisztító semmit nem ér. Rendszeresen kell neki csontot adni és akkor nem lesz olyan.
2016. máj. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el dokihoz, fogkő lesz az. Altatásban leszedi.

Utána hetente adj neki szárított marha/sertésbőr csontot. Soha többet nem lesz fogköve.

Pedigrét pedig felejtsd el, drága és semmit nem ér. Én 70 ft-ért veszem a kistestű kutyusomnak ezt a csontot, hó fehérek a fogai.

2016. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Füstölt csont leszedi. Ha nem, akkor az állatorvos :)
2016. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az összes gyors kommentet, sokat segített!
2016. máj. 19. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegyél neki velős csontot! Nagyon fontos,hogy főzd sz.rrá! 4 órát simán főzheted,vagy ha nincs ennyi időd akkor lehet kapni füstölten is az állatosnál. Gyönyörűen leszedi. Havonta 1-2 darabot nyugodtan kaphat. Nekünk mindig ez válik be. :)
2016. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! sikerrel jártam! :)
2016. máj. 28. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!