Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyának...

Hogyan tanítsam meg a kutyának, hogy ne húzzon?

Figyelt kérdés
Menhelyről kihozott 2 éves keverék kutyáról van szó. Menhelyen nem túl gyakran volt lehetősége sétálni. Az ott dolgozók a hámot javasolták, viszont azt olvastam, hogy nevelésre jobb a nyakörv. Van valami jó módszer, amivel meg lehet tanítani, hogy ne húzzon és láb mellet sétáljon laza pórázon?

2016. máj. 20. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg néhány részt a csodálatos kutyadoki-ból, mindegyikben van erről szó.
2016. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam nem jött be a kutyadoki sajnos. A kizökkentés helyett ha agyon rúgtam volna, akkor is húzott volna, a megfordulás meg... 40 percig sétáltunk 2 m-en belül.


Nálunk a fojtó lánc nyakörv adott részeredményt. Így már tűrhetően sétál.

2016. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Többféle módszer is van, kérdés, nála melyik a hatékonyabb.

Egy biztos, nem hámot, hanem textil fojtót javaslok.

Emellett akkor tanítsd pórázon sétálni, ha előtte le van mozgatva, fárasztva, ne akkor, amikor még tele van energiával.

2016. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hámot akkor hanyagolom.
2016. máj. 20. 15:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Több módszer van. Nekem az vált be, hogy lábhoz vezényszó után bal oldalon kell sétálnia húzás nélkül, amint húz, rántok rajta. Mindig rántani kell, sosem szabad, hogy tartósan feszüljön a póráz. Laza póráznál viszont engedés. Amint húz, rántás. Sok sikert! Amúgy a kutyasulit nagyon tudom ajánlani. Egy kis engedelmes képzés mindegyik kutyánál jól jöhet. :-)
2016. máj. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ami 1 másodperc alatt szuper, látványos eredményt ad a halti.

Van ebből olcsóbbik változat (nem tudom, gyártják-e még), mert az eredeti Halti szájszíj elég drága, viszont fantasztikusan jó, egyszerűen képtelen húzni benne a kutya.

2 kutyánknál is bevált.

[link]

2016. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ha netán ilyet veszel, számíts rá, hogy az elején őrülten kaparni fogja a fejét a kutya, meg kúszni a földön, mindenáron le akarja majd venni magáról.

Sokat-sokat rá kell szólni ilyenkor és dicsérni amikor szépen megy.

Nagyon tudom ajánlani.

2016. máj. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta már javult a helyzet, de még nem 100%-os. Csak másfél hete van nálam, szóval még mindennek az elején vagyunk, így még a lábhoz parancsot se nagyon vágja :)
2016. máj. 24. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!