Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kullancs miatt?

Lehet a kullancs miatt?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam egy kullancsot a kutyában,ki szedtem és vittem az orvoshoz. Viszont tegnap óta rengeteget iszik és az 5éve szobatiszta kutya bepisil. Bár ennyi ivás mellett nem is csodálom, hatalmas tócsákat hagy. Lehetséges,hogy a kullancs miatt van?
2016. máj. 20. 13:43
 1/7 anonim válasza:
Szia! Az enyémben is tegnap találtam egyet. Kiszedtük, de sajnos beleragadt a szívókája, úgyhogy egyből ment a dokihoz ma reggel. Kapott oltást Babesia ellen, plusz kullancs riasztó cseppet és a szívószervet is eltávolította az orvos. Összesen fizettem 3000 forintot érte. (Mondjuk mi falun élünk, nem tudom máshol milyen árfekvéssel dolgoznak az orvosok). A Babesia halálos, lappangási ideje 2-20 nap. (Guglizz rá, hogy Babesia). Szóval megéri beoltatni, mert az élete menthető meg vele. A pisilés nem tudom amiatt van-e, de figyeld, mert ha elszíneződik (véres lesz, vagy sötét), akkor az Babesia. Én mindenképpen visszavinném. Oltást kapott? Jobbulást a kutyusodnak!
2016. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy imizol az oltás neve.
2016. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,tegnap megkapta az oltást ellene. Sőt kullancsirtó is volt rajta,mégis belement..
2016. máj. 20. 15:11
 4/7 anonim válasza:
ÉS azóta semmi javulás? Nem evett esetleg valami olyat, amitől nagyobb a vízigénye?
2016. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az imizol NEM oltás. Csak szimplán injekcióban beadott gyógyszer. Egy vegyszer, ami megöli a babéziát okozó parazitát. Az oltás az, ami egy kórokozó részét vagy elölt egészét tartalmazva immunizál ellene. Ezt csak azért írom, hogy nehogy valaki olvasva az oltás szót azt higgye, hogy oké, be van oltva a kutya, akkor most már nem veszélyes rá a kullancs, mert ez nem igaz.

Jó azt is tudni, hogy az imizol májkárosító hatású, nem jó nyakra-főre beadatni. Igazság szerint én még nem találkoztam mifelénk olyan orvossal, aki beadta volna azért, mert volt egy kullancs a kutyában, de amúgy semmi tünete nincs, hogy baja lenne tőle.

Harmadrészt, a kullancs nem csak babéziát terjeszthet, hanem a Lyme-kórt is (borreliózisnak is hívják), erre valóban van védőoltás, de nem véd 100%-osan, ezt is jó tudni.

Kérdező, azt írod, megkapta a kutya az imizolt, véletlenül nem az után kezdődött nála a vízivás/pisilés? Utóbbi egyébként előbbi következménye. Én inkább a gyógyszerre gyanakodnék.

2016. máj. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem evett mást, a szokásosat ette. De ezen kívül semmi mást nem tapasztalok. A másik kutyával játszik, eszik,stb. Ugyan olyan mint eddig ,ezt az egyet leszámítva. Nem, az imizol előtt kezdődött. De ha holnapig is fennáll, akkor vissza viszem a dokihoz. Jobb ha ránéz,mint hogy valami nagyobb baj legyen.
2016. máj. 20. 21:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van az a biztos ha megnézi a doki, az téged is megnyugtat.

Remélem nem lesz gond. Jobbulást nektek!

2016. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!