Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lazacolaj mennyi idő alatt...

A lazacolaj mennyi idő alatt fejti ki a hatását?

Figyelt kérdés

Én azért vettem a kutyámnak, mert vakarózik elég sokat, pedig már több fajta tápot is kipróbáltunk.

Azt olvastam a lazacolaj többek közt erre is jó lehet.

Illetve kaphatja folyamatosan vagy kell néha szünetet tartani ?



2016. máj. 20. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A lazacolaj nem általános orvosság, csak jót tesz a bőrnek. Egyáltalán nem biztos, hogy helyreteszi a kutyát.

Állatorvos látta már, tudjátok, hogy egyáltalán mitől vakarózik?

2016. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem orvosság, de többen is írták, hogy megszűnt tőle a vakarózás.

Természetesen látta, azt mondta étel allergia.

Azóta csirkés tápot nem is kap, de még így sem múlt el teljesen...

2016. máj. 20. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ételallergia nem egyenlő a csirkeallergiával (bár tényleg az a elggyakoribb). Ha a gabonára allergiás, akkor csak a gabonamentes táp lesz jó pl.

Meg ugye az se mindegy, hogy tényleg csirkementes-e a táp, vagy csak azt írják. Érdemes átnézni az összetevőlistát.

Illetve lehet akár pollenallergia is, kutyáknál is létezik. Ezért érdemes addig tesztelgetni, amíg ki nem derül, mire allergiás. Jó esetben ebben segít az állatorvos, hogy mit, hogyan és mennyi ideig vonj meg a kutyától, hogy kiderüljön, az-e a ludas. Eleve ételallergiánál úgy szokás kezdeni, hogy két hétig csak főtt rizs, attól elmúlik a vakarózás (ha valamilyen hústól volt), és utána lehet kéthetente egy fajta húst kipróbálni, hogy visszatér-e a probléma. Ha igen, akkor értelemszerűen azt a húst nem eheti. Így végig lehet próbálgatni mindent, kicsit olcsóbb, mint egy komplett allergiavizsgálat.

2016. máj. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gabona mentes tápot kap.

A csirkés táptól véresre vakarta, harapdálta magát.

Azóta kipróbáltuk ezeket a tápokat ? Brit Prémium rizses, bárányos, Brit Care, Rizses, Bárányos, most pedig Brit Care Lazacos, burgonyás tápot kap, illetve a lazacolajat mellé.

2016. máj. 20. 18:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbáltad a BARF étrendet? Állatosnál lehet kapni nyulat,lovat,vadhúst stb. Nekem ez hozta helyre a kutyámat,szerintem olvass utána,bátran ajánlom.

2016. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!