Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kutyám attól,...

Miért fél a kutyám attól, hogy bejöjjön a panelba?

Figyelt kérdés

Van egy két éves, alapvetően ijedős kutyám, akivel eddig nem volt gond, figyelmes, játékos, hallgat a parancsokra, azt is nyugodtan tűri, ha egyedül van hagyva, de szerencsére sokat otthon tudok lenni vele. Kölyökkora óta velem él panelben, nagyobb változás, trauma nem érte mostanában.

Ha késő este leviszem pisilni, általában nem rakok rá pórázt. Az utóbbi egy-két hétben ha hívom, hogy jöjjön vissza a panelbe, úgy viselkedik, mintha félne tőlem, vagy a paneltől, összehúzza magát, fülei lelapulnak, csóválja a farkát, de két lépés után inkább vissza lép egyet, és ha közelítek hozzá, lelapul a földre. Még csak leszidni sem szoktam, mert nagyon jól viselkedik, ütni végképp nem, az ajtót soha nem húztam rá a lábára, szóval nem tudom, mi lehet a probléma. Ha van rajta póráz, nem kell húzni, nyaggatni, gond nélkül besétál velem.



2016. máj. 21. 10:44
 1/5 MoonSoon ***** válasza:
Nekunk is votl ilyen a lepcso 1 forduloja valamiert nagyon felelmetes volt neki, de a tobbi mar nem. Jutalomfalattal felcsaltam lementunk, megint felcsaltam kozben dicsertem, aztan mar magatol rohangalt fel ala a kajaert. Hogy mitol volt elkepzelesem nincs, lehet egyszer megcsuszott es beutotte valamilyet, de tenyleg nem tudom. Mindegy ez megoldotta azota nincs gondom, sot olyannyira, hogy neha le meg fel szalad hatha kap ingyen jutifalatotXD
2016. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Rajott,hogy a kutya nem valo a panelba es nem akar bemenni mert kint jobb dolga lenne :)))))
2016. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akar még bemenni. Nem fél, hanem szórakozik veled. Tudja, hogy nincs rajta póráz, és még maradna kint, de azt is tudja, hogy mennie kellene, mert hívtad, és ez a két dolog "harcol benne".
2016. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyakorló kutyatartók szoktak mesélni ilyen eseteket,s velem is történt hasonló. Egy Retriever volt a gondjaimra bízva, s az egyik esti séta során látott valamit, amit én nem. Hiába hívtam,megmakacsolta magát, és nem mert odajönni. Elveim ellenére én mentem érte, de nem is várt be, hanem elfutott. Akkor már két éve ismert, szeretett, és elfogadott vezérnek. Biz'isten,ha nem lettem volna világéletemben szkeptikus, azt gondoltam volna, hogy szellemet lát, annyira furán viselkedett. Hatodik hete volt akkor nálam egyhuzamban, hat hét telt el gondtalanul, csak épp az utolsó este bolondult meg. A frászt hozta rám,este 11-ig kerestük a nejemmel. Végül előkerült,de azt a részt messze el kellett kerülnünk,mert remegett a félelemtől. Kb. két évvel később megismétlődött az eset. Ugyanott, ugyanúgy. A közte eltelt időben is sokszor volt nálam, számtalanszor mentünk arra, soha nem volt gond, de akkor megint tiszta hülye lett.

Szóval vannak néha megmagyarázhatatlan dolgok, de nem felejtsük el,hogy a kutyák érzékszervei sokkalta kifinomultabbak,mint a miénk.

2016. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mert távfűtés van
2017. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!