Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komoly baja lehet a kutyámnak?...

Komoly baja lehet a kutyámnak? SOS!

Figyelt kérdés

5 éves kan németjuhász és foxi keverék kutyám van. Az elmúlt hónapokban nagyon lesoványkodott. Igaz, kevesebbet, mint eddig, de azért rendesen eszik. Pár hete még felkelni sem akart, most már ugrál, meg fut is, de aggódok érte. Néha úgy tesz mintha nem hallana dolgokat, nem figyel, ha szólok neki. Vagy tényleg rosszabb lett a hallása?

Már vedlenie kéne, de ő nem vedlik, nincs az a fényes bundája, mint nyáron szokott, hanem a téli vastag, fakó bunda.

Ezen kívül sokat eszik füvet.


Én ezeket a tüneteket vettem észre eddig.

Van valakinek ötlete, hogy mi baja lehet? Volt már valakinek ilyen?



2016. máj. 21. 11:08
 1/8 Barbyee22 válasza:
100%

Az étvágytalansága akár a tüzelési időszakból is adódhat érzi szukákat menne az ösztöne után ilyenkor lankadhat a figyelmük is , megmakacsolhatják magukat legyen szó sétáról játékról vagy bármiről szinte ha a közelben tüzelő kislányt érez .... Az semmiképpen nem rossz hogy sok füvet eszik , azzal a saját szervezetét próbálja megtisztítani a méreg anyagoktól tehát attól nem kell megijedni azzal magát próbálja gyógyítani :)

Remélem egy keveset tudtam segíteni :)

2016. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Még azt is észrevettem, hogy néha eléggé nyáladzik.

Az nem baj?

2016. máj. 21. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogával, torkával is lehet baj. Az hogy sok füvet eszik mindenképpen arra utal hogy gond van a gyomrával, emésztésével. Féregtelenítve rendszeresen van ugye?
2016. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem viszed el orvoshoz?
2016. máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott???
2016. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

"Az elmult honapokban nagyon lesovanyodott..."

Es te az elmult honapokba hol a fenebe voltal!?

Ameddig itt kerdezoskodsz inkabb el kellene vinni allatorvoshoz.

2016. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ötletem az van: vidd el állatorvoshoz (már rég el kellett volna, mondjuk legkésőbb akkor, amikor felkelni sem akart), és vizsgáltasd ki.
2016. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az enyém 2 éves n.juhász kan. Fajtiszta. Az elmúlt időszakban mutatott hasonló tüneteket, de le nem soványodott ! Éber , játékos, még a légteret is uralni akarja - madarak...darazsak. Minden kutya eszi időnként a füvet, ilyenkor ég a gyomruk. Az enyém este kap enni 3-4 főtt cs.farhátat. heti 6x. Féŕegtelenítettem...ill.adtam neki tejet. Mivel a közérzete jó, energimkus, játékos én nem vittem orvoshoz. Az enyém se vedlik...de egy 7e hajnalba még nulla fok volt. Kálcium tablettát és nyers tojást is adtam neki. Ilyenkor a székletét is figyelni kell ! Szerintem is orvoshozz kellett volna vinned, ha kedvetlen, bágyadt...ha haza mész/érsz és nem megy oda hozzád, az már nagy gondot jelez !
2016. máj. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!