Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elüti valaki a kutyát nem...

Ha elüti valaki a kutyát nem köteles megállni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 21. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
DE! Én kb. hirtelen nem tudnám, hogy mit tegyek, mert szerencsére még sosem fordult elő velem ilyesmi, de ha egy embert ütök el, akkor sem hajtok tovább.
2016. máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van benne felelősség tudat és tisztelet akkor megáll. Ha tovább hajt akkor bunkó és még állatkínzó is valamilyen szinten. Azt hiszem meg kell állni de hogy erre van-e törvény nemtudom
2016. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem is megszakad a szívem, amikor kutyát vagy macskát látok elütve.

de sok esetben nem az autós a hibás. ha van egy főút és kiszalad az útra egy állat, hát kicsi rá az esély,hogy le tud fékezni a sofőr, főleg ha jönnek is mögötte. ebben az esetben inkább a gazda a hibás, neki kéne biztosítani,hogy az állata ne tudjon az útra menni. biztos kerítés vagy kennel macska esetén+benti tartás.


de amikor egy egy lakóövezetben üt el valaki állatot, ott általában a sofőr a hibás.. vannak utak ahol 20-30al lehet menni. ekkora sebesség mellett meg lehet állni időben. de sokan ugye nem tartják be ezt és 60-70-el csapatják..úgy már nem lehet megállni..


kicsit elkanyarodtam a témától. a kérdéshez visszatérve nem hiszem,hogy köteles megállni, de egy normális, lelkiismereetes ember biztosan megáll. mert ha még él az állat, akkor mondjuk félre kell húzni az útról(amúgy is) és orvost hívni hozzá . legalábbis nekem ez lenne a minimum,hogyha elütöttem egy állatot(szerencsére még nem volt ilyen). aki csak tovább hajt, meg hagyja,hogy még 50-en átgázoljanak rajta, annak nincs szíve szerintem.

2016. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%
Megkell állni , legalább kitudja fizettetni a kárt a gazdával.
2016. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát utolsó te igazán megfogtad a lényeget...
2016. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
És te utolsó mit csinálnál ha összetörnéd az autót?
2016. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ma ütöték el kutyám és nem jott vissza a sofor
2016. máj. 21. 16:24
 8/12 anonim ***** válasza:
19%
Hát mivel még nincs jogsim valószínű semmit :D Lehet hogy felelősségre vonnám a gazdát de főleg a kutya miatt állnék meg az biztos. Valóban nem jó dolog ha össze törik az autó de még rosszabb a tudat hogy valószínűleg megöltél egy állatot.
2016. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Sajnálom :(

Ha láttad a rendszámot fel tudod jelenteni

2016. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy a kutya gazdájának kell kifizetni a kocsiban esett kárt. bármennyire is borzasztó, a kocsi tulaja nem köteles fizetni a kutyus miatt, mert "illegálisan" tartózkodott az utcán (póráz nélkül és gondolom legtöbb esetben gazda nélkül). ezenkívül a kocsiban általában nagyobb kár esik mint a kutya értéke-nem vitatott, hogy a gazdájának bárminél többet érne-. de amikor az autópályán megyek 120-szal és elém ugrik egy kutya és elütöm, mert nem tudok megállni, gyorsan megyek, stb. akkor bár utána megállnék, de ha a kedves gazdi ki akarná fizettetni velem a kutyája gyógyítási+rehabilitációs költségeit biztos h elküldeném melegebb éghajlatra. főleg úgy, hogy csoda h életben maradtam. igen, nem a kutya hibája, de nem is a sofőré ebben az esetben, hanem a kedves gazdié.

ezt gondoljátok át mielőtt lepontoztok.

a kérdező pedig örüljön, hogy nem adtak neki egy pár százezres számlát a kocsiban esett károkért.

2016. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!