Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeret a kutyám?

Miért nem szeret a kutyám?

Figyelt kérdés
Kan kutyus és most lesz egy éves.Úgy érzem nem szeret, nem közödik hozzám, és nem értem miért. Ha meglát egy kutyát teljesen beindul, nagyon kutyamániás, akkor teljesen mindegy neki hoby ott vagyok és hogy mit mondok. Ha egy idegen odahívja magához akkor farokcsóválva odamegy, ha én hívom akkor látszik rajta hogy a pokolna kíván és csak kényszerből jön oda. Sokszor elfordítja a fejét ha simogatni akarom, nem sir utánam, nem keres, idegennel simán elmenne és nem is hiányolna. Egyszerűen nem érdeklem, nem szeret. Járunk kutyasuliba is, meg agilityzni is, és ott csak annyi a válasz hogy kamasz, de ez akkor sem mentség arra, hogy nem kötődik hozzám. Nem értem mit csináltam vagy csinálok rosszúl. :(
2016. máj. 21. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Légy falkavezér.
2016. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg túl engedékeny vagy vele, illetve te keresed az ő kegyeit, és nem fordítva. Ne simogasd csak úgy, azt ki kelljen érdemelnie, mint jutalmat. Egyébként biztosan kötődik hozzád, csak a kutyák, idegenek mindig érdekesek, mert újdonság.

Játssz vele sokat, olyat, amit szívesen játszik. Legyél érdekes számára.

Néha kipróbálhatod sétán, hogy elbújsz előle (persze azért tartsd szemmel). Szokja meg, hogy ő keres téged, szemmel tart, hogy ne veszítsen el, ő keresi a figyelmedet stb.

2016. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig a valasz tenyleg ez kamasz. Orulj h nem sir utanad, az csak a te "lelkednek" jo, amugy "remek" kis szeparacios szorongast takar ami a kutyanak meg annyira nem. Mi is megszenvedtuk/szenvedjuk ezt, egyszeruen egy darabig minden erdekesebb mint, amit te tudsz kinalni neki. Erdekesek a kutyak, a szagok, az emberek. Mi is hasonlo cipoben evezunk (Amugy milyen fajta?), de nem haragszom ra fiatal. Gondolj bele mikor te voltal fiatal, minden fontosabb volt, mint anyadnak szotfogadni (es mi hisztit levertel mikor a legnagyobb jatekbol haza kellett menni), aztan felnottel benott a fejed lagya es mar halasan gondolsz edasanyadra es vegtelen turelmere(remelem).
2016. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor én ronthattaam el .. az één kutyám most egy éves de ilyet sosem csinált . Inkább tartanám azt valószínűnek ,hogy tul engedékeny voltáál és nem ugy tekint rád mint a falkavezére . Az én kutyámat nem tudná elvinni senkisem mástol még ételt sem fogad el pedig kutyasuliba sem vittem .
2016. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ausztrál Juhászkutyus :D Amúgy szótfogad, már póráz nélkül sétálunk csak amikor odajön hozzánk egy kutya vagy ha olyan helyre vagy kutyás programra megyünk ahol hemzsegnek a kutyák, akkor teljesen megőrül, se lát se hall. Meg az idegen embereket nagyon nagyon szereti.
2016. máj. 21. 23:29
 6/7 A kérdező kommentje:
És szerintem nem vagyok engedékeny, sok szabály van itthon is meg lent az utcán is amit keményen betartatok vele, a póráz nélküli sétálás miatt is.
2016. máj. 21. 23:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából vannak kutyák akik, ha más kutyát látnak teljesen beindulnak és az egész utca tőlük visszhangzik a mi kutyáink is ilyenek. De van a másik amikor szembe jön a kutya és nem is foglalkozik vele vagy csak odamegy megszagolni. Mindegyik kutyának más a reakciója. Ezen szerintem nem lehet változtatni, hogy most ugasson vagy ne. Az meg egy jo dolog szerintem hogyha az emberhez farkcsóválva megy oda és nem vicsorgó fogakkal. :D
2016. máj. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!