Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordulhat, hogy az ivartala...

Előfordulhat, hogy az ivartalanított kant ugyanúgy érdekli a tüzelő szuka?

Figyelt kérdés

Fél éve lett ivartalanítva a kan kutyám, azért, hogy ne szenvedjen, amíg a szuka tüzel, de ugyanúgy reagál rá, mint az ivartalanítás előtt.:(

Remeg, izgatott stb...:( A szuka ivartalanítása pedig egy ideig még nem jöhet szóba.:(

Mitől tegyek? Okozhat az elfojtott vágy egészségügyi gondokat a kannál?


2016. máj. 22. 00:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezért szokták mindenhol kiemelni, hogy időben kell elvégezni az ivartalanítást, mert a rögzült szokásokon már nem nagyon lehet változtatni.

Emlékszik rá, hogy milyen érzés volt tüzelő szukával találkozni, mikor még nem volt ivartalanítva, így ugyanolyan pszichés reakciót vált ki belőle. Leegyszerűsítve, kicsit olyan mint mikor Te meglátod a kedvenc kajád és elkezd csorogni a nyálad.

2016. máj. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
mivel már nem ivaros, így nem kell külön tartanod a kutyákat. hiába veszi fel a szuka a kant, nem lehetnek belőle kiskutyák. így mind2 kiélheti az ösztöneit és nem kell az egészségügyi gondok miatt aggódnod-amennyiben lenne bármi gond belőle. erről sajnos nem tudok információval szolgáltatni :(
2016. máj. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Alapból is külön vannak tartva, nem azért lett ivartalanítva a kan, mert féltünk az esetleges balesettől,hanem mert nem akartuk, hogy szenvedjen:(

Az állatorvos bezzeg nem figyelmeztetett arra, hogy az ösztön továbbra is megmarad, pedig tudta,hogy miért ivartalanítjuk. Plusz a neten sem nagyon említik ezt meg...

Nagyon csalódott vagyok:(

2016. máj. 22. 01:43
 4/21 anonim ***** válasza:
Az én kutyám kétévesen lett ivartalanitva, miután megdugta a szomszéd szukát, tehát volt "élménye". Kb egy év kellett, mire elhagyta a tüzelő szukára való reagálást. Megszagolta utána is, de nem akart elszökni és nem vált izgatottá. De mondom, kb egy év kellett, hogy igazán lenyugodjon.
2016. máj. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Elő. Én a két kanomat 10 hónaposan ivartalaníttattam, mert az anyjuk tüzelésekor 6 hónaposan már olyan kerítés mászásos hisztit csináltak, hogy az nagyon gáz volt. Nem fedezett egyikük sem előtte...... Bezzeg utána.... A szuka ivartalanítása akkor elmaradt különböző okok miatt, gondoltuk a két ivartalan kan úgysem veszélyes rá. Hát, azért az egyik töketlen kicsi fia azért csak elkapta a mamát...... Nem akartam hinni a szememnek, de megtörtént....
2016. máj. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
5: azt viszont mindenhol leírják, hogy műtét után 2-3 hét kell a meglévő hormonok kiürüléséhez a vérből. Ha ezen belül történt, az teljesen normális.
2016. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Az enyém már több, mint fél éve lett ivartalanítva,mégis szenved szegény:(

Őszintén szólva ezek után már bánom, hogy az ivartalanítás mellett döntöttem, mert semmi más gond nem volt a kannal.

Felelőtlenek meg nem vagyunk, 0% esély volt arra, hogy baleset legyen.

A műtétet viszont nagyon megviselte. (Tájog, bevérzés alakult ki utána)

2016. máj. 22. 12:51
 8/21 anonim ***** válasza:
52%
Mennyi idős?
2016. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
2,5 éves
2016. máj. 22. 13:05
 10/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 3 év múlva nem fogja már ezt csinálni. Akkor majd azt mondod, hogy megérte.
2016. máj. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!