Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3.5 hónapos beteg kutya?

3.5 hónapos beteg kutya?

Figyelt kérdés
Az allatorvos csak delutan tud fogadni. De nagyon aggodunk miatta. 3 es fel hónapos kölyök kutyusunk hajnal óta hány. Eleinte zöldes színüt,most már sárgásat. Kb.5-6 alkalommal.Levert,kedvetlen. Enni még reggel kért de azóta csak fekszik. Minden oltása megvan. Viszont 3 napja kullancsa volt. A csípés helye nem piros, nem is látni, éppenhogy érkezte megcsípni, 20 perccel azelőtt még nem volt benne. ). Tegnap délután a szüleimmel volt, nem nagyon figyeltek rá, sajnos nem tudják mit ehetett meg. A szőrében este rágót találtam. :( Lakásban van tartva. Más kutyákkal nem érintkezett. Inni kis mennyiségben adok neki gyakrabban.. tudom higy látatlanban nehèz segíteni,de akinek van ilyesmivel tapasztalata meg tudná mondani,mitől lehet ez?
2016. máj. 22. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Rágó okozhat mérgezést, ha többet evett. De lehet csak véletlenül volt a szőrében.
2016. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehet babéziától kezdve mérgezésig

a rágó xilitet tartalmaz, ami mérgező a kutyáknak, sürgősen fel kéne keresni egy orvost, mert ha tényleg azt evett, elég hamar képes elvinni egy kisebb kutyát...

2016. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Víz legyen előtte, amíg orvoshoz juttok. Semmi kajáltatás próbálkozás. Gondolom, szoktad vinni sétálni. Lehet, felnyalt valamit. Bélgyulladás is lehet.
2016. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Kistestű keverék kutyusról van szó. A rágóra gyanakszom én is. Viszont fogalmam sincs, evett-e egyeltalán. Ő hajlamos mindent megkóstolni amit lát a földön, séta közben is. :(
2016. máj. 22. 12:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Sajnos ugy nez ki,babezia.
2016. máj. 22. 16:01
 6/8 anonim ***** válasza:
A babézia gyógyítható. Jobbulást kívánok!
2016. máj. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hmmm. azt mondod 20 perc után szedtétek ki a kullancsot. Viszont "a fertőzött kullancs is csak a megtelepedése után mintegy két nap után tud fertőzőképes babéziát átadni" "A kullancsok a vérszívás kezdetekor nem azonnal juttatják be az áldozat szervezetébe a kórokozókat. A babesiák az éhes kullancsban ugyanis olyan szerkezeti formában találhatók, ami nem alkalmas az emlősállatok megfertőzésére. A vérszívás megindulása egyfajta jeladás, melynek hatására szerkezeti átalakulás indul be az egysejtű élősködőknél. Mintegy 48 órával a vérszívás megkezdése után a kullancsban már tolonganak a fertőzésre kész, átalakult babesiák. A babesiák átvitelének esélye a vérszívás kezdetétől számított 24 órán belül minimális, 24-48 óráig kicsi, 48-72 óra között nagy, 72 óra elteltével pedig szinte teljesen bizonyos."
2016. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolso válaszoló..

Én is így tudtam..viszont a tünetek és az állatorvos is a babéziát igazolják...nagyon aggódunk érte. Remélem beválik a kezelés. Minden séta után aprólékosan atnézem a kutyát szóval biztosan nem volt benne fél óránál tovább.

2016. máj. 22. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!