Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek, ha felviszem,...

Szerintetek, ha felviszem, húgommal a két kutyánkat a városba mi történik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a mi kutyáink mindig csak a környékünkön voltak sétáltatva akkor is, ha megláttak egy másik kutyát elkezdtek ugatni meg ugrálni. Szájkosarat is vettünk már nekik és mivel van szájkosaruk gondoltuk, hogy felvinnénk őket a városba. Csak az ugye idegen hely nekik meg rengeteg a kutya amitől egyből elkezdenek őrjöngeni.... Szóval szerintetek szerencsés lenne?

2016. máj. 22. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak nevelés és szocializáció kérdése, hogy hogyan viszonyulnak a többi kutyához.
2016. máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vidéki kutyám van, aki barátságos és nem ugat meg más kutyákat, kutyasuliba is jártunk. Kicsi kora óta viszem városba (kb havonta 1x), de így is elég gyakran bepánikol. Egy olyan kutya aki soha nem volt városban és egyébként is gondok vannak a viselkedésével, szerintem nem városba való. Ha oda akarjátok szoktatni akkor sem egyszerű eset, de ha csak poénból vinnétek magatokkal őket 1 alkalomra, akkor inkább ne tegyétek.
2016. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem egy alaklomra akarjuk őket vinni. Majd nyári szünetbe is meg hétvégente. Amugy mindennap sétáltatva vannak. Már kiskoruk óta mindig visszük sétálni, de valahogy nem tudnak hozzá szokni, hogy ne ugassanak a másik kutyára. Habár mostanában mióta szájkosaruk van nem ugatnak a kutyákra meg nyugodtabbak. Kutyasulira meg nincs pénz szóval nem tom,hogy szoktassuk őket hozzá... :/
2016. máj. 22. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

mikor a kiskutyám először volt Budapesten és ott is pont a moszkva környékén, mindent elkezdett ugatni :) én mindenhova viszem, ahova tudom és versenyzünk is.

mikor 4 év után újra felhoztuk a moszkvára tisztára úgy viselkedett mint egy vérbeli városi kutya :)

2016. máj. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá lehet őket szoktatni. Én kis vidéki városban lakom, ez úgy néz ki, hogy van egy városközpont buszokkal, zebrákkal, emberekkel, üzletsorokkal meg minden, viszont 3 utcával arrébb atom falu az egész csendes utcákkal, sok zöldterülettel. Ahol meg konkrétan a házunk van, kb. öt perc séta és kimentünk a lakott területről.

A kutyám rendszeresen sétált a városon kívül és a csendesebb utcákban de pár éve valahogy jött az ötlet, hogy fel kéne vinni a központba is. Ő alapból nem ugatós természetű, kutya, ember, bicikli, babakocsi stb. mellett úgy megy el, hogy oda sem néz. Ennek ellenére nem vittem fel azonnal a legnagyobb tömegbe. Eleinte hétvégén, főleg vasárnap a szokott séta közben felmentünk a központba rövid időre. Izgatott volt, annyira nézelődött, hogy a kereszteződésben sem állt volna meg, ha nincs rajta a póráz (egyébként megáll, akkor is ha nem jön semmi).

Ami problémás volt, hogy fiú kutya lévén szerette volna lepisálni a villanyoszlopokat meg a járda melletti bokrokat (autókat nem, arról rég le lett tiltva). Ezt a többedik alkalommal, sok tiltással tanulta meg. Először el kellett onnan húzni, később elég volt ha rászóltam, utána már nem csinálta, tudja, hogy "ez közterület, nem szabad".

Minden zebránál megállítottam és jutalomfalat fejében leültettem, egy hét múlva már magától leült a zebráknál. Felmerült az elindulás problémája is, zebránál ha elment a kocsi, magától elindult volna, amin szintén először otthoni gyakorlással segítettünk. Már jó ideje csak a mehetsz-re indul el (mióta ezt megszokta, máshol is betartja nem csak bent a városban).

Szóval gyakorlással, fokozatos szoktatással megtanulják ezt is. Nálunk sincs kutyaiskola (meg pénz sem :D) de ez szerintem megtanítható otthon is. Pár hét után a kutyámmal lazán lehetett hétköznap délelőtt a buszt várni az állomáson. Inkább unatkozott, mint hisztizett volna.

Az őrjöngés a másik kutya láttán is kezelhető, nekem az ezelőtti kutyám volt ilyen. Kis termetű keverék volt de amikor másik kutyát látott, robbant. Ilyenkor lecsesztem, felrántottam vele a pórázt vagy ha folytatta az acsarkodást, azonnal hazaindulás volt. Egy idő után megtanulta, hogy akkor van séta ha normálisan viselkedik. Sajnos ő elég makacs volt és sokáig tartott elérni, hogy fékezze magát. Időnként még úgy is morgott ha kutyát látott de rászólásra legalább abbahagyta. Utólag gondoltam rá, hogy talán keveset találkozott más kutyákkal, ami rátett az amúgy is pukkancs természetére.


Ha az alap sétánál is vergődnek a kutyák, akkor először érjétek el azt, hogy a megszokott terepen rendesen viselkedjenek, utána mehetnek majd a városba, lassan, fokozatosan. Így random bevinni őket szerintem nem jó ötlet.

2016. máj. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) A mi kutyáink közepes termetűek és hát nem lenne könnyű felemelni, hogy abbahagyja. Nekik nincs baj így a zebrákkal, mert szoktuk nagy úton átvinni őket és tudják, hogy meg kell állni. Póráz nélkül nem szoktuk vinni, mert ha meglát egy másik kutyát akkor nem tudnánk megfogni ha nem lenne rajta póráz. A másik gond, hogy mindent lepisilnek engedni szoktam mert hagy jelezzék a többi kutyának hogy itt jártak vagy hogy a területük. Nem tudom hogy lehetne erről is leszoktatni őket? :)
2016. máj. 23. 06:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem az egész kutyát emeltem fel, hanem a pórázzal húztam fel úgy, hogy az első 2 lába emelkedjen meg. Így nem tudott ugatni. Ő is közepes testű volt.

A pisálásnál meg csak a tiltás segít. Ha látod, hogy indulna pisálni, erősen rántsd vissza és határozottan szólj rá, hogy nem! Ha minden 2 méteren rá kell szólni, akkor is. Egy idő után le fog róla állni. Én úgy szoktam, hogy amíg felérünk a központba, van neki épp elég alkalom (földút stb) ahol a szükségleteit elvégezze, tehát tudom, hogy bent a városban már nem szükségből kell neki hanem csak jelölni akar. Márpedig az tiltás.

2016. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem :) hát a mi kutyáinknál igazából az se segít ha két lábon van mert akkor is ugatnak. Meg csak akkor ugatnak ha valaki elvisz mellettünk egy kutyát utána ráhagyják, meg akkor szoktak még hogyha valaki kiengedi az utcára póráz nélkül kutyát és az odajön hergelni a minket. Amùgy a kapunbelül lévő kutya amelyik ugat az nem érdekli őket ott nyugodtan sétálnak meg az emberekre se veszélyesek. A mieink szukák úgyhogy remélem még felérünk a városba kipisilják magukat. Köszönöm a választ. :)
2016. máj. 26. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!