Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fog váltás? 4 hónapos Yorki...

Fog váltás? 4 hónapos Yorki kanomnak sorra hullik ki a foga! Also sorba elöl már csak egy van neki fent meg kettő van meg. A metsző fogai még nem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2016. máj. 22. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit kéne tenni? Semmit. Váltja a fogait.
2016. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor az tök normális hogy most szinte nincs is foga a metszö fogain kivül?
2016. máj. 23. 08:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy potyogtak ki, hogy még el sem kezdett nőni a rendes foga?

Ez így elég érdekes. Az én kutyám úgy váltotta a fogát, hogy a tejfog mellett ott volt az új fog is és aztán az kinyomta a tejfogat. Olyan nem volt, hogy ne lett volna foga.


Én azért megkérdezném a dokit, mert így nem tudom, hogy hogy tud enni. Max csak pépeset.

2016. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a metsző foga hullott ki leghamarabb, bár az lehet játék közben, de igen nekem is elég foghíjas volt, és csak később nőtt ki a többi foga. Nem kell mindenen aggódni, ami kihullik, ahelyett nő másik. Sok rágcsát biztosíts neki, ilyenkor a kutyák szeretnek rágni.
2016. máj. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tegnap amikor játszottam vele akkor vetten észre hogy lent kettő foga hiányzik! Utána néztem mozog a többi is de nem engedi hogy megnézem neki.... Reggelre megint esett ki... Enni azért eszik... Az ujjamat ugyan ugy rágja... lehet jön a foga csak nem tudom megnézni neki mert nem engedi...remélem helyre jön...
2016. máj. 23. 10:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Váltja a fogait, nem is értem mit szeretnél tenni? Majd kinőnek neki. Ha nem akar esetleg enni akkor próbáld meg beáztatva adni neki a tápot lehet, hogy fáj neki.
2016. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fogváltás témától függetlenül, az elég nagy gáz, ha egy 4 hónapos kiskutyának sem tudod megnézni a fogait, mert "nem engedi". Szoktasd rá már most, hogy muszáj engednie, hogy belenézz a szájába, mert erre később is szükség lehet!
2016. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Álltalába engedi hogy megnézem a száját de most nem engedi....na de mindegy is... Köszike a válaszokat
2016. máj. 23. 12:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy kiesnek a tejfogak. A legtöbb kutyánál (főleg kistestűeknél) gyakori, hogy nem esik ki mindegyik tejfog, miközben már kinőtt mellette a csontfog.

Ha bent marad valamelyik tejfog, és 10-11 hónapos koráig sem esik ki, akkor az állatorvos kihúzza.

2016. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!