Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartanátok így kutyát? Túl...

Tartanátok így kutyát? Túl keveset tudnék vele foglalkozni?

Figyelt kérdés

Családi házban élünk, közepes testű 5-7 év körüli menhelyi kutyust szeretnék elhozni. Úgy gondoltam, főleg kinti lenne, de extrém melegben, vagy hidegben bent aludhatna, a lakás bizonyos részeibe bejöhetne, takarítás előtt pedig a hálót leszámítva bárhova. A probléma az, hogy extra sok időm nincs, napi 1-1,5 óra aktív foglalkozás, séta, játék, ezen kívül csak a közelemben lenne, de nem csak vele foglalkoznék.

Elhiszem, hogy ez nem olyan sok idő, de bízom benne, hogy találok egy lustább kutyust. Szerintem jobb lenne neki nálunk, mint a menhelyen elpusztulni, mert az idősebb kutyák már nagyon kevés embernek kellenek, lehet nem lenne szerencséje.

Nem egyedül élek, gondolom a párom is foglalkozna vele valamennyit, de azt nem számoltam bele, mert nem arra fogok alapozni. Hétvégente szoktam sportolni is, gondoltam esetleg eljöhetne velem, de ahhoz előtte valószínűleg sokat kellene tanulnia.

Szerintetek rossz lenne neki?



2016. máj. 24. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép és jó de az 5-7 év nem sok az enyém 6 éves és ugyan olyan játékos virgonc mint egy 1 éves kutya.Szüval ha lusta kutyát akarsz olyat válasz ha öreget akkor 8-10 év körül vagy a felett.Ha udvaron lehet és lusta akkor ennyi idő szerintem elég :)
2016. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megadod neki tenyleg minden nap + ott a kert akkor eleg :)
2016. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Egy átlagos mozgásigényű kutya nyugodtan szóba jöhet, főleg ha megneveled, és a 1,5 órás sétán sokat szaladgálhat szabadon más kutyákkal, labdáztok, mozgatod, tanítod :)
2016. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább 7+ évest keress, ők már nyugisak. :)
2016. máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A következő kérdésem az lenne, hogy mennyit lehetne vele mozogni hétvégente? Mert nálam a sport legalább 30 kilométer görkori, kerékpárral jóval több, viszont ez csak tavasztól őszig. Ezért is gondolom, hogy egy veteránnal már ezt nem lehetne. Ez nem lenne neki már túl sok?

Bocsi a buta kérdésekért, de utoljára gyerekkoromban volt otthon kutyánk. Szeretnék rendesen felkészülni, mire hozzánk kerül.

Egy következő kérdés pedig, hogy nálunk régebben kaptak maradék húst, rizst, nyers csontot, főtt velőscsontot, zöldséget is. Ezeket lehet adni a táp mellé, vagy inkább ne?

2016. máj. 24. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan tarthatsz így kutyát, ha a napi 1-1,5 óra sétája, foglalkozása meglesz valóban. Azért azzal számolj, hogy eleinte többet kell nevelgetni, tanítani, mire megtanulja a szabályokat, hiszen ha már régóta a menhelyen él (vagy olyan helyről került be, ahol nem törődtek vele), akkor nem sokat fog tudni.

Viszont valószínűleg hálásan fog tanulni, ha türelemmel és jutalommal tanítod. :)

Szerintem akár fiatalabb is lehet, 2-3 éves is akár. A jelleme inkább nyugodt, kedves legyen, ne izgága, de jó fizikai állapotban, ha sportolni szeretnél vele. Azért a kenneles tartás után fokozatos kezdd el bevezetni a hosszabb futásokat, sportot.

Kaphat a felsorolt dolgokból, ha azok nem zsírosak, nem túl fűszeresek, bár egy jó táp mellé nincs szükség rájuk.

Ami fontos, hogy sertés húst és csontot nyersen soha ne kapjon!

2016. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
30 km bringa csak orvos által látott, lehetőleg röntgennel ellenőrzött, fiatal, egészséges kutyával mehet, akit előtte hosszú edzésekkel fokozatosan hozzászoktattál ehhez. Főleg közép-nagy őrző-védő, juhász, vadász fajtákkal.
2016. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor a sportot mindenképpen átgondolom. Egy kicsit el voltam tájolva, mert sokszor 3 órás ideális sétát olvastam, ami nekem körülbelül 15 kilométer, közben a kutya még többet is mozog, ha egy kicsit labdázunk, játszunk közben, de ezek szerint lehet más aktivitáshoz lett az viszonyítva.

Tudnátok még esetleg valami jó könyvet, hogyan tanítsam majd a legefektívebben a kutyát? Ha szükség lesz rá, a suli is megoldható, de nekem is kellene hozzá legalább egy kicsit értenem.

2016. máj. 24. 20:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha megoldható, te magad is a suliban, a gyakorlatban tudsz a legtöbbet tanulni. Egy alap engedelmesség tanfolyamra szerintem mindenképpen érdemes elmenni, ott főleg te tanulsz, mint gazdi, és a tanultakat rögtön ki is próbálod a kutyán.
2016. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pár hónapja nyílt a városunkban kutyaiskola, szerintem még nagyon kezdetleges szinten van, ezen kívül 25 kilométerre van. Mindenképpen megpróbálkozok vele magam, ha nem megy, akkor természetesen megoldom, vagy a helyivel, vagy néhány alkalommal utazhatunk is, de az rendszeresen nem megoldható.
2016. máj. 24. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!