Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van aki sportol a kutyájával?...

Van aki sportol a kutyájával? Hogy kezdjem a futáshoz szoktatni?

Figyelt kérdés

A kutyám 1 éves múlt, az első kérdésem, hogy ilyen idős korban már el lehet kezdeni futni vinni?

Igazából szerintem ami nekem futás, az neki kocogás lesz, és amikor el van engedve, akkor 30-40 percet is simán halad kocogva gyorsabban, mint én.

Most el szeretnék vele kezdeni közösen, pórázzal, egymás mellett haladva futni.

Hogyan kezdjem?

Az a baj, hogy amikor néhány hónapja véletlenül próbáltam, hogy kicsit gyorsabban mentem, akkor ő is mindig gyorsított, és értelemszerűen húzott előre, így futni pedig nem lenne kényelmes. (Sétálni pedig tud laza pórázon, nem tudom "futásnál" miért volt ez.)

A másik, hogy kell valami felszerelés (esetleg hám), vagy elég a sima natúr póráz és nyakörv?

Mennyit mehetünk egy alkalommal a kezdetekkor?

Mi az amit fontos tudni a közös futásról, bármi jó tanács?:)



2016. máj. 25. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is, hogy erre válaszolni lehessen tudni kéne a kutyus fajtáját, mert vannak olyan kutyák akiknek nem tesz jót a sok futás. És vanna olyanok is akiknek kifejezetten használ, sőt pl a husky vagy más szánhúzó kutyáknál kifejezetten olyan mozgás kell, hogy húzzanak valamit (rossz esetben a gazdit a póráz másik végén fogják húzni).

Az egy éves kutyus majdnem felnőtt, így (ha meg bírod tartani) akkor nyugodtan mehetsz vele futni és van egy olyan sport ahol a kutyus együtt fut a gazdival és ott egy speciális pórázzal van a kutyus hámmal összekötve a gazdi derekával. Bár ezt akkor javasolják ha tudnak normálisan futni és nem az lesz belőle h a gazdi a kedvence után takarítja az betont :)

A húzásra pdig az egyik legjobb ellenszer az ha amikor húz fogod magad és 180°-ban megfordulsz és visszafelé haladtok és ezt ismétled és gyakorlod amíg szükséges.

Egyébként valószínüleg azért húz futás közben mert nagyon élvezi így izgalomba jön, aminek ez a következménye. Fordítsd vissza futás közben, biztos okos kutya és hamar rájön, hogy ha húz akkor nem halad előre így gyorsan le fog szokni róla.

Remélem tudtam segíteni!

2016. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:)

Jaj, elfelejtettem írni, a kutyám pumi-puli keverék.

Imád futni, rohanni, kifáraszthatatlan:D

Erről még nem is hallottam, bár egyelőre úgy szeretném, hogy fogom a végét a póráznak, valahogy úgy stabilabbnak érzem. Sajnos nála a megfordulás nem jött be, csak a megállás, de így elsőre nem lesz igazán élvezetes, de ha ez kell, hogy haladjunk együtt, megállok futás közben is:D

2016. máj. 25. 20:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom kis energikus kutyusod lehet attól nem kell félned hogy esetleg túlterheled szerintem Te hamarabb el fogsz fáradni mint ő :) De észre is fogod venni hogy már nem húz annyira, nagyon liheg. Ha útközben találtok kutat csatlakozzatok rá :D vagy vigyél magatoknak inni már elég meleg van, ez fontos lehet.
2016. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egész család nem bír annyit futni, hogy kifárassz egy puli-pumi keveréket!


Amúgy meg csak gyakorlás kérdése. Ahogy pórázon megtanult sétálni, úgy futni is meg fog. Ha húz, rántsd meg (ne legyen belőle "kötélhúzás"), hamar megszokja, hogy csak a tempó változott egy kicsit, az elvárás attól még ugyanaz.


Sima nyakörv elég. De a legjobb az lenne, ha nem is pórázon futtatnád, úgy mindketten szabadabbak vagytok. Persze ehhez fegyelmezett kutya kell, aki nemhogy nem ront rá a szembe futókra, bicajosokra, de még csak nem is mutat különösebb érdeklődést (hisz sokan attól is megijednek, amikor a kutya látványosan csak ismerkedni akar).

2016. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Igen ebben van valami, 24 óra is kevés a rohangáláshoz:D

Szerencsére az megy, nem érdeklik a szembejövő futók/gyalogosok/biciklisek.

Most eszembe jutott, amire eddig nem is gondoltam, hogy kicsit fárasztóbb legyen neki, biciklivel is el lehetne vinni néha, csak ahhoz megint nehezebb szoktatni.

Köszi a segítséget, holnap reggel elkezdjük!:)

2016. máj. 26. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!