Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kullancscsípés helye...

Ha a kullancscsípés helye bevörösödött a kutyámon, akkor érdemes állatorvoshoz vinnem?

Figyelt kérdés

Ma vettem benne észre a kullancsot, de mire ki akartam szedni, már nem volt ott, viszont a helye egy kicsit megdagadt, és vörös folt van körülötte, olyan "kokárdásan", mint ahogy a lyme-kóros kullancscsípés képein van.


Egyik helyen azt írják, hogy a fertőzött kullancs csípése kutyáknál is kivörösödhet, máshol viszont azt, hogy a kutyáknál nincs ilyen, csak az embereknél.


Egyébként más baja nincs, jó kedvű, stb.


Ha elvinném állatorvoshoz, akkor mit tudna csinálni így? Érdemes lenne?


2016. máj. 25. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

A kullancsok rengeteg más betegséget is terjeszthetnek, nézesd meg egy orvossal, nehogy elpusztuljon szegény.

És érdemes sztem venni vmilyne védőeszközt (nyakörv, csepp stb) és ha erődbe vagy olyan helyre mentek ahol a nap nagy részében nedves a fű (sok fa v bokor van) akkor érdemes átnézni a kutyust, mert a kullancsok csak olyan helyeken élnek ahol a fű, aljnövényzet párás, mert nem isznak, hanem a levegő páratartalmából veszik fel a számukra szükséges nedvességet.

2016. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

[link]


Mindenképp vidd el állatorvoshoz! Itt írják:


[link]


A cikket egy állatorvos írta.


"Néha előfordul olyan eset is, amikor a kutya nem mutat semmilyen klinikai tünetet, amíg a veseelégtelenség meg nem jelenik."


Ez azt jelenti, hogy a kutyádnak megvan a vörös kör, de egyébként nem mutatja az izombénulás jeleit, amíg a veséi tönkre nem mennek... A kutyád valószínűleg ebben a fázisban van. Ha pedig a vesék tönkremennek, az halálos az állatra nézve.


Kutya és ember közt ilyen tekintetben nincs akkora különbség: kutya és ember is antibiotikumot szed, és meggyógyul. Ha azonban nem viszed el, jön az összes lehetséges negatív végkimenetel.


Ezért kéne mindenképp elvinned, hogy az orvos felírja az antibiotikumot, mert azt te csak úgy a patikából kihozni nem tudod.

2016. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi foresto nyakörvet használunk, egy kullancs sincs benne, viszont mi nagyon kullancsos részekre járunk, nèhány kutya allergiás a hatóanyagra ami lepergeti a kutyáról a kullancsot és piros pöttyök jelzik az allergiát, a kutyám hasa tele van piros pöttyökkel, de ha nagyon aggódsz vidd el nehogy baj legyen belőle ;)
2016. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben vörös lesz a kutya bőre kullancskivétel után is. Enyhe allergiás reakció.
2016. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 V.A.Laki válasza:
Az én kutyám elcsavargott több mint egy hétre, mikor megtaláltuk tele volt kullancsokkal.Kiszedtem őket, nem gondoltam semmi rosszra, de 3-4 nap múlva kedvtelen és lusta kezdett lenni.Ekkor vittem el orvoshoz ahol kiderült.hogy nem csak a lyme kórtól kell tartani, hanem a babilózistól is.Ez a vért támadja meg és rövid idő alatt elpusztítja a kutyát.Nekünk szerencsénk volt még időben megkapta az oltásokat és teljesen rendbe jött.A lyme csak hónapok múlva okoz látható tüneteket. Én azt mondom nézesd meg orvossal.
2016. máj. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!