Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 és fél éves (kistestű)...

9 és fél éves (kistestű) kutyával érdemes áttérni a nyers (BARF) etetésre? Egy kunyizós haspók.

Figyelt kérdés

Világ életében úgy etettem, hogy reggel száraztáp (Orijen) vacsira meg más. Hús, zöldség, sajt, stb.

De elkövettem azt a hibát, hogy hagytam neki, hogy kunyizzon, szóval napközben is kap 1-1 falatot, ha eszik valaki. Van rajta egy kis felesleg, de arra azért figyelek, hogy ne hízzon el.

Gondolkozok rajta, hogy áttérek vele a nyers etetésre, de úgy érzem szívtelenség lenne ennyi év után. Annyira az evés a mindene, amikor 4 hetesen először találkoztam vele, akkor is ő volt a legdagibb az alomban, az összes tesót félrelökte, ha evés volt :)


Érdekelne a véleményetek, hogy ennyi idősen szerintetek van e értelme váltani?


2016. máj. 25. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes. Ha Facebookon megnézed a Barfos csoportokat rengeteg dokumentum van a veterán korú kutyák etetéséről :) Ha ott találsz neki valót simán! ;) Ott meg is tudsz kérdezni, rengeteg veterán kutyást :)
2016. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

11 évesen kezdte a bichonom :)


csak sajnos abba kellett hagynunk, hely és olcsó hús forrás hiány miatt.


Illetve mikor újra akartam vele kezdeni,nem ette meg abszolút :/


Úgy hogy ő már tápos marad, 14 éves múlt.


Ha megenné akkor ezt enné,csak nem tudom 1 évig nem volt vele gondja, volt egy nagyobb kihagyás és nem kell neki. Mondjuk foga se nagyon van,tápot se rágja meg illetve már egy nagyobb szelet szalámit is képes ott hagyni és nem megenni,mert nagy.


Amúgy érdemes áttérni! :)

2016. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Miért akarsz áttérni? Orijen + más vacsira szerintem teljesen jó.


"Gondolkozok rajta, hogy áttérek vele a nyers etetésre, de úgy érzem szívtelenség lenne ennyi év után."

Miért lenne szívtelenség? Most is jót eszik, a nyers is valószínűleg bejönne neki.


Ha nincs különösebb ok (túl drága a táp, nem pucolódik a foga rendesen táp mellett), akkor miért akarsz váltani?


Én is tápoztam a kutyámmal, volt, ami nagyon be is vált, de neki fiatal kora ellenére extrém mértékben kövesedett a foga sajnos, ezért váltottunk nyersre. De egy Orijen minőségű táp is teljesen jó.

2016. máj. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!