Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Butaság lenne így kutyát venni?

Butaság lenne így kutyát venni?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, és már nagyon régóta szeretnék egy kutyát. Jó lenne egy kis társ, és talán a biztonságérzetemen is javítana, ha lenne mellettem valaki. Nem házőrzőre vágyok egyébként, amúgy is egy elég jó környéken lakom egy kis társasházban, csak mégis maga a tudat is segítene. Viszont napi minimum 8 órát dolgozom, fél 8-kor indulok dolgozni, általában 5 körül érek haza. Amíg kicsi lenne, ebédidőben is haza tudnák ugrani hozzá egy fél órára, ha szükséges. Hétvégén sokat jövök-megyek, szülőkhöz, barátokkal, stb, oda tudnám vinni magammal. Jó lenne, ha az autózást jól viselné ezért. Egy lustább típusra gondoltam, pl buldogra, az amúgy is közelebb áll hozzám, mint a tipikus szobakutyák.

Ilyen feltételek mellett érdemes lenne belevágni a kutyatartásba?


2016. máj. 26. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Én azért nem ajánlok kölyökkutyát, mert őt legalább 2-3 óránként le kell vinni, amíg szobatiszta nem lesz, ami elég hosszú idő.

Szétnézhetsz menhelyeken vagy fajtamentőknél is, egy pár éves kutyus már jobban bírja az egyedüllétet, meg a szobatisztasággal sem lenne gond.

2016. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
és ha kettőt szereznél be? néha én is ezen gondolkodom,de én emeletes házban lakom...:/ de ha kertesbe lennék akkor is kettő lenne a minimum :) feltéve ha kijönnek egymással
2016. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 HUN_Sector ***** válasza:

Én mikor egyedül éltem (panel), elhoztam a menhelyről egy kis lurkót (németjuhász keveréket, kistestű).


Szerencsére saját vállalkozás, így rugalmas volt a beosztásom, délben mindig hazaugrottam, egyébként 8-4-ig dolgoztam.


Természetesen voltak "balesetek" amíg kicsi volt, de aztán olyan szerencsém lett, hogy a konyhába letett újságpapírra szokott rá, amikor nem voltam otthon, mindig oda ürített. Ez persze minden állatnál eltérő, nekem szerencsém volt.


Az állatoknak fontos a gazdi társasága, ha még pici, könnyen lehet, hogy sír egy ideig, ha nem vagy vele otthon. Ezt kinövi. Ha délben haza tudsz menni, levinni, majd ahogy nő, s ki tudod tolni az időszakot a reggeli és a délutáni, majd pedig az esti pisiltetésre, akkor nem lesz semmi gond. A bulldognak amúgy is kicsi a mozgásigénye, valószínűleg átalussza a napot, amíg nem vagy otthon. Ha balszerencsés vagy, akkor viszont lebontja a fél lakást :)


Készülj arra, hogy a kutyatartás során mindig lesznek kisebb-nagyobb kiadások és károk. Orvosi vizsgálatok, oltások, a rendszeres kiadások (pl. normális minőségű kutyakaja), nem várt kiadások (állatorvosi ellátás mondjuk betegség miatt), célszerű egy kisállattartói felelősségbiztosítást is kötni (nagyon sok lakásbiztosításhoz már szinte kötelező), lesznek anyagi károk, megrágott bútorok, cipők, zoknik, ezeket nem tudod kivédeni.

A szabadidődet pedig ő fogja kitölteni, amíg egymagad vagy. Ha megunod, nem lehet lepasszolni, ha felelősséget vállalsz egy életért, az egy 10-15 évre szóló feladat.


Egyszóval ha ennyire bizonytalan vagy, nem sziklaszilárd meggyőződésed, hogy szeretnél kutyát, ha úgymond mi kellünk, hogy meggyőzzünk, akkor sajnálom, nem állsz még készen.

2016. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék inkább konkrét fajtát, mert akkor jobban kiszámítható lenne a jelleme. Plusz eléggé megtetszett mostanában az angol buldog, egyik barátnőmnek is van, és tündéri természete van. :) Én is emeletesben lakom sajnos, egy 6 lakásos társasházról van szó, így a 2 kutya sajnos kizárása, sőt, a túl nagytestűek is. Ha nem bírná ki eleinte a 4 órát sem, el tudnám vinni anyukámhoz, csak félek, akkor nem szokványos meg, hogy egyedül is kell lennie.
2016. máj. 26. 10:11
 5/9 anonim ***** válasza:

És akkor minden nap elvinnéd anyukádhoz, munka után meg haza? Ez azért elég macerás. Ők benne lennének ebben, tudják, hogy mivel jár egy kölyökkutya? 2 óránként kivinni pisilni, stb.

Ezért ajánlottam a fajtamentőket, mert egy kölyökkel tényleg otthon kell lenni, legalább addig amíg nem lesz szobatiszta, az egyedülléthez is fokozatosan kell szoktatni, egyre több időre magára hagyni.

2016. máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Barátnőm pár hónapja hozott ki a menhelyről egy kiskutyát. Ő is egyedül és és meg tudta oldani.

Azért kíváncsi lennék, hogy hány család tudja kivitelezni, hogy 2-3 óránként levigye. Ha bemegy, hát bemegy.

Akkor is meg fogja tanulni a szobatisztaságot, ha nem viszed le ilyen gyakran, csak arra készülj fel, hogy az elején mikor hazaérsz, biztos bepisil vagy kakil.

2016. máj. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az első pár napban jobb lenne, ha otthon tudnál lenni vele. Ha nem tudod megoldani, hogy amég kölyök olyan sűrűn levidd, próbáld meg pelenkára szoktatni+ délben is menj haza. (szerintem nem sokan tudják megoldani, hogy ha új taggal bővül a család hetekig úgy alkítsák a munkaidőt, hogy le tudják vinni 2-3 óránként. Sajnos:(, de így is boldog kutyájuk lesz)
2016. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 HUN_Sector ***** válasza:
Kedves 7: A kutyapelust nem tartom jó ötletnek. Az csak elodázza a szobatisztaságra nevelést. Célszerű olyan helyen tartani a blökit az őrizetlenül hagyott időben, amely könnyen takarítható, mint pl. a konyha (ha járólapos).
2016. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 elwera ***** válasza:
Valaki írta fentebb az újságpapírt. Nálunk ha a földön marad egy szalvéta, egy zsepi, vagy egy darab akármilyen papír, mire hazajövök a kutyáim apró cafatokra tépik és elviszik a lakás minden pontjára.
2016. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!